Články

V článcích narazíte na inspiraci, zajímavé informace i aktuální novinky.

Podzim. Období, kdy se rostliny pomalu ukládají k zimnímu odpočinku. Období, kdy se sklízí zbytek úrody. Období, kdy nás příroda odmění kouzelnou paletou barev. Právě díky úchvatným barevným scenériím se jedná o jedno z nejhezčích období roku.

Pamatujete na zahrady našich babiček? Bujné, přeplněné květinami, s posezením ve stínu pod stromy, propletené cestičkami z kamenů, které prorůstají mechem? My na takové zahrady rádi vzpomínáme, protože to byla a stále jsou místa se zvláštním kouzlem. Vybrali jsme pro Vás několik zajímavých tipů na rostliny, se kterými se ve venkovských zahradách...

V dnešních době se v zahradnictvích setkáváme s obrovským množství rostlin a v jejich latinských názvech není pro laika občas snadné se vyznat. Prohlédněte si překlad slov, se kterými se můžete na etiketách setkat nejčastěji.

K rostlinám a přírodě vůbec máme odjakživa velmi blízko. Výlety na kole, procházky přírodou, ale i práce na zahradě a pěstování nás neskutečně baví. Rádi zdokonalujeme naší zahradu, pipláme malé rostlinky, tvarujeme stromky či bonsaje a objevujeme zajímavé rostliny.