Listnaté keře a stromy

Nabízíme stálezelené i kvetoucí keře jako jsou například aukuby, bobkovišně, hortenzie, motýlí keře, magnólie, kaliny, dřištály a mnoho dalších.


Aukuba japonská "Rozannie" /lat. Aucuba japonica "Rozannie"/
Stálezelený keř pocházející z Japonska. Má zelené kožovité listy, které mají u okrajů zajímavé zoubkování. Může být až 1,5 metru vysoký. Z květů, které kvetou na začátku jara na podzim dozrávají sytě červené bobule. Nemá ráda přímé sluneční světlo, spíše polostín až stín. Slunce by jí mohlo popálit listy. Má ráda vlhčí dobře propustné půdy. Je mrazuvzdorná až do -23 stupňů.

Velikost 35-45cm - 215Kč


Aukuba japonská "Variegata" /lat. Aucuba japonica "Variegata"/
Stálezelený keř pocházející z Japonska. Má velké skvrnité listy, které mají žluto-zelenou barvu. Může dorůst do výšky až 1,5 metru. Nemá ráda přímé sluneční světlo, spíše polostín až stín. Má ráda vlhčí dobře propustné půdy. Mrazuvzdorná.

Velikost 15-25cm - kontajner K9 - 135Kč


Azalka japonská "Blaauw's Pink" /lat. Azalea japonica 'Blaauw's Pink"/
Poloopadavý, nízký, krásně kvetoucí keř, který dorůstá do výšky 0,5 až 1 metr. Kvete v průběhu května. Květy jsou středně velké a mají lososově růžvovou barvu. Po odkvětu lze tvarovat. Má ráda polostín, nesnáší prudké slunce. Vyžaduje kyselé, dobře propustné, ale zárověň vlhké půdy. Mrazuvzdorná.

Velikost 20-30cm - 145Kč


Bez černý "Black beauty" /lat.Sambucus nigra "Black Beauty"/ je opadavý keř z čeledi bezovité. Dorůstá do výšky asi 2-3 metry. Tento kultivar má purpurové až temně vínové listy. Nové výhony raší v odstínech purpurové a zelené. V květnu a červnu kvete růžovými kvítky. Vyžaduje vlhčí půdy a slunná stanoviště. Dobře se mu daří i v polostínu, kde nemůsí být tak vybarvený. Snadno se tvaruje řezem. Mrazuvzdorný.

Velikost 20-40cm - 215Kč


Blýskavka čínská "Crunchy"/lat. Photinia serratifolia "Crunchy"/
Stálezelený keř se zajímavými listy, které jsou na okrajích silně zvlněné a bohatě zoubkaté. Barva mladých listů je bronzová až červená, starší listy jsou zelené. Na podzim se mění více do bronzova, Barva květu je bílá. Dorůstá do výšky maximálně 2 metrů. Má ráda středně vlhkou a živnou půdu. Je mrazuvzdorná.

Velikost 50-60cm - 215Kč


Blýskavka Fraserova "Little Red Robin"/lat. Photinia fraseri "Little Red Robin"/
Stálezelený keř s barevnými listy. Barva mladých listů je sytě vínová, poté přechází do bronzova a starší listy jsou tmavě zelené. Kvete v dubnu a barva květu je bílá. Dorůstá do výšky maximálně 1 metr. Má ráda středně vlhkou a živnou půdu. Pokud nemrzne, vyžaduje zálivku i v zimním období. Nemá ráda přemokření. Je mrazuvzdorná.

Velikost 25-35cm - 185Kč


Bobkovišeň lékařská /lat. Prunus laurocerasus/
Stálezelený, listnatý keř. Dorůstá do výšky 3 až 4 metry. Má kožovité, zelené listy, které jsou krásně lesklé. Vytváří hustý a kulovitý keř. Kvete na jaře, drobnými bílými kvítky. Má ráda slunce i polostín. Potřebuje vlhčí půdy bohaté na živiny. Je mrazuvzdorný do -24 stupňů.

Velikost 30-40cm - 175Kč
Velikost 20-30cm - 125Kč


Bobkovišeň lékařská "Otto Luyken" /lat. Prunus laurocerasus "Otto Luyken"/
Stálezelený, listnatý keř. Dorůstá do výšky asi 1,5 metru a šířky až 2,5 metru. Roste poměrně pomalu, má sytě zelené listy, které jsou krásně lesklé. Kvete na jaře, drobnými bílými kvítky. Má ráda slunce i polostín. Potřebuje vlhčí půdy bohaté na živiny. Je mrazuvzdorný do -24 stupňů.

Velikost 35-45cm - 195Kč


Brslen fortuneův "Harlequin" /lat. Euonymus fortunei "Harlequin"/
Pomalu rostoucí stálezelený keřik, který dorůstá do výšky 40 - 60cm. Tento krásný kultivar tvoří půdokryvný keř. Listy jsou zelené, na okraji mají krémově bílý lem a celý list je jakoby postříkaný bílou barvou. Od podzimu do jara mají listy purpurovo červený nádech. Brslen není náročný na pěstování. Dobře snáší sluneční světlo i polostín. Čím více bude mít slunce, tím více bude vybarvený. Je mrazuvzdorný.

Velikost 20-30cm - 135Kč


Brslen fortuneův "Emerald Gold" /lat. Euonymus fortunei "Emerald Gold"/
Stálezelený keřik původem z Číny, který dorůstá do výšky 40-60cm. Tvoří půdokryvný keř, pokud ho vysadíte k opoře bude se po ní plazit až do výšky několika metrů. Listy jsou sytě zelené s výrazným žlutým okrajem. Od podzimu do jara mají listy purpurovo červený nádech. Brslen není náročný na pěstování. Dobře snáší sluneční světlo i polostín. Čím více bude mít slunce, tím více bude vybarvený. Je mrazuvzdorný.

Velikost 20-25cm - 95Kč


Brslen fortuneův "Dart´s Blanket" /lat. Euonymus fortunei "Dart´s Blanket"/
Poléhavý, stálezelený keřik, který dorůstá do výšky 50cm. Listy jsou zelené, ale na začátku podzimu se zbarví do fialovo-červené barvy, díky které je v zahradě nepřehlédnutelný. Brslen není náročný na pěstování. Dobře snáší sluneční světlo i polostín. Čím více bude mít slunce, tím více bude vybarvený. Mrazuvzdorný.

Velikost 25-30cm - 85Kč


Brslen japonský "Microphyllus Albovar " /lat. Euonymus j. "Microphyllus Albovar"/
Trpasličí stálezelený keř, který dorůstá do výšky asi 0,5 metru. Tvoří hustý kompaktní keř. Má zelené listy s krásným bílým okrajem. Brslen není náročný na pěstování. Dobře snáší sluneční světlo, má rád závětří. Mrazuvzdorný.

Velikost 20-30cm - 135Kč


Brslen japonský "Extase" /lat. Euonymus japonica "Extase"/
Pomalu rostoucí stálezelený keř, který dorůstá do výšky 0,5 - 1 metr. Tento krásný kultivar tvoří vzpřímený keř. Listy keře jsou žluté s sytě zeleným lemováním. Brslen není náročný na pěstování. Dobře snáší sluneční světlo i polostín a má rád závětří. Je mrazuvzdorný až do - 17 stupňů.Pokud v zimě z části omrzne, na jaře opět obrazí.

Velikost 20-30cm - 145Kč


Brslen japonský "Aureomarginatus" /lat. Euonymus j. "Aureomarginatus"/
Pomalu rostoucí stálezelený keř, který dorůstá do výšky 0,8 - 1 metr. Tento krásný kultivar tvoří vzpřímený keř. Listy keře jsou oválné, zelené se zářivým žlutým okrajem . Brslen není náročný na pěstování. Dobře snáší sluneční světlo i polostín a má rád závětří. Mimo sluneční svit bude méně vybarvený. Je mrazuvzdorný.

Velikost 20-30cm - 145Kč


Brslen křídlatý /lat. Euonymus alatus/
Opadavý keř, který dorůstá do výšky 2 metrů. Listy jsou zelené, na podzim se barví do krásných červených odstínů. Kvete od května do června nenápadnými květy, ze kterých se následně vyvíjejí krásné, červeno-oranžové plody, které rostliny zdobí až do zimy. Po opadu listů vyniknou velice působivě tvarované větve. Tvoří se na nich korkové lišty, takže jsou čtyřhranné. Je nenáročný na pěstování. Dobře snáší sluneční světlo i polostín. Nemá rád přemokřené půdy. Mrazuvzdorný.

Velikost 60-65cm - 395Kč


Bříza bělokorá /lat. Betula pendula/
Listnatý, opadavý strom, který dorůstá do výšky až 20 metrů. Je oblíbená díky své bílé kůře. V mládí je kůra hnědá a hladká, na bílou se mění až po několika letech. Má zelené pilovité lístky. Dobře snáší sluneční světlo i polostín. Nemá ráda přemokřené půdy. Mrazuvzdorná.

Velikost 50-60cm - 135Kč


Bříza himalájská /lat. Betula utilis/
Listnatý, opadavý strom, který dorůstá do výšky asi 10 metrů. Jedná se o šlechtěný kultivar, který má čisté bílou kůru. V mládí je kůra hnědá až krémová, na bílou se mění až po několika letech. Má zelené pilovité lístky. V dubnu vykvétají žlutohnědé jehnědy. Má ráda slunná místa a dostatečně vlhkou půdu.. Mrazuvzdorná.

Velikost 80cm - 295kč


Bříza pýřitá /lat. Betula pubescens/
Tato bříza dorůstá do výšky až 12 metrů. Je oblíbená díky své odolnosti a bílé kůře, která je dekorativní i v zimních měsících. Má zelené pilovité lístky, které jsou jemně chloupkaté. Dobře snáší sluneční světlo i polostín. Zvládá i přemokřené půdy. Je nenáročná na pěstování a plně mrazuvzdorná.

Velikost 60cm - 135Kč


Buk lesní /lat. Fagus sylvatica/
Listnatý opadavý strom. Může doůstat až do výšky 45 metrů. Tento známý listnáč má zelené listy se zvlněným okrajem. Plodem je nažka zvaná bukvice. Dobře snáší slunce, polostín i stín. Má rád středně vlhké půdy s dostatkem živin. Nemá rád přemokření a písčité půdy. Mrazuvzdorný.

Velikost 40-50cm - 125Kč


Buk lesní "Purpurea" /lat. Fagus sylvatica "Purpurea"/ je listnatý opadavý strom. Dorůstá do výšky až 40 metrů. Má krásné vínové listy se zvlněným okrajem. Část suchých listů si ponechává i přes zimu. Plodem je nažka zvaná bukvice. Dobře snáší slunce, polostín i stín. Lepší vybarvení bude mít na přímém slunci. Má rád středně vlhké půdy s dostatkem živin. Nemá rád přemokření a písčité půdy. Mrazuvzdorný.

Skladem březen/duben.


Buk lesní "Dawick Gold" /lat. Fagus sylvatica "David Gold"/
Listnatý opadavý strom. Dorůstá do výšky až 15 metrů. Tento kultivar má krásné žluto-zelené listy se zvlněným okrajem. Plodem je nažka zvaná bukvice. Dobře snáší slunce, polostín i stín. Lepší vybarvení bude mít na přímém slunci. Má rád středně vlhké půdy s dostatkem živin. Nemá rád přemokření a písčité půdy. Mrazuvzdorný.

Velikost 50cm - 155Kč


Cesmína obecná /lat. Ilex aquifolium/
Stálezelený, neopadavý keř, který dorůstá do výšky 2 až 10 metrů. Má lesklé, tmavě zelené listy. Listy jsou zubaté a pichlavé. Kvete v květnu až červnu nenápadnými bílými květy. Dobře se jí daří na slunci i v polostínu. Preferuje stanoviště chráněné před mrazivými větry, vlhké a propustné půdy. Je mrazuvzdorná do -23 stupňů.

Velikost 30-35cm - kontajner K9 - 85Kč


Cesmína "Blue Angel" /lat. Ilex meserveae "Blue Angel"/
Stálezelený, neopadavý keř, který dorůstá do výšky 2,5 metru. Jedná se o samičí, pomalu rostoucí kultivar z řady tzv. modrých cesmín. Tyto cesmíny získaly svůj přívlastek "modré" díky barvě olistění základního druhu, který je tmavě zelený s nádechem do modra. Listy jsou lesklé, zubaté a pichlavé. Kvete drobnými bílými květy uprostřed jara a často znovu na podzim. Z květů se na podzim tvoří sytě červené plody, které vydrží na keři až do jara. Dobře se jí daří na slunci i v polostínu. Preferuje stanoviště chráněné před mrazivými větry, vlhké a propustné půdy. Mrazuvzdorná.

Velikost 30-40cm - 175Kč


Dřín japonský "Chinensis" /lat. Cornus kousa "Chinensis"/ je velmi atraktivní, opadavý listnatý strom, který dorůstá do výšky 2-3 metry. Listy jsou tmavě zelené a na podzim se mění do ohnivě až karmínově červené barvy. Atraktivní je díky svým květům, které jsou 6-8cm velké. Mají krémovo-bílou barvu a vykvétají od května do června. Preferuje slunná stanoviště. Potřebuje kyselejší a středně vlhkou půdu, která by neměla vysychat. Je mrazuvzdorný do -29 stupňů.

Skladem březen/duben.


Dřišťál bělolistý "Purpurea" /lat. Berberis candidula "Purpurea"/
Okrasný polopadavý keř. Hustě větvený keř, který dorůstá až do výšky 1 metru. Má tmavě zelené listy, které jsou na rubu bílé a na podzim se barví do rudé, červeno-vínové barvy. Kvete od května do června drobnými zářivě žlutými květy. Je nenáročný na pěstování. Dobře se mu daří na plném slunci i v polostínu. Má rád propustné půdy.

Velikost 30-40cm - 135Kč


Dřišťál thunbergův "Golden ring" /lat. Berberis thunbergii "Golden ring"/
Okrasný opadavý keř. Hustě větvený keř, který dorůstá až do výšky 2 metry. Má krásné zbarvení listů, které působí velmi dekorativně v okrasných zahradách. Kvete od května do června drobnými žlutými květy. Existuje velmi mnoho kultivarů. Je nenáročný na pěstování. Dobře se mu daří na plném slunci i v polostínu. Má rád propustné půdy.

Velikost 40-45cm - 135Kč


Dřišťál thunbergův "Atropurpurea Nana" /lat. Berberis thun. "Atropurpurea Nana"/
Zakrslý kultivar dřišťálu. Jedná se o opadavý keř s drobnými trny. Dorůstá do výšky 30-60cm. Má krásné zbarvení listů, které působí velmi dekorativně v okrasných zahradách. V létě jsou purpurové, v zimě zářivě červené. Listy, ke kterým se nedostane slunce jsou světle zelené. Je nenáročný na pěstování. Dobře se mu daří na plném slunci i v polostínu. Má rád propustné půdy.

Velikost 20cm - 125Kč


Dřišťál thunbergův "Atropurpurea" /lat. Berberis thunbergii "Atropurpurea"/
Opadavý keř s drobnými listy a trny. Dřišťál je ceněný díky svému množství barevných kultivarů. Tento dorůstá do výšky asi 1,5 metru. Má krásné zeleno-purpurové, purpurové až fialovo-purpurové listy, které působí velmi dekorativně v okrasných zahradách. Kvete v květnu drobnými, žlutými květy. Je nenáročný na pěstování. Dobře se mu daří na plném slunci i v polostínu. Má rád propustné půdy. Mrazuvzdorný.

Velikost 30-35cm - 115Kč


Dřišťál thunbergův "Golden rocket" /lat. Berberis thunbergii "Golden rocket"/
Opadavý listnatý keř, který dorůstá do výšky 1,2 metru. Má zářivé žlutozelené listy, které působí velmi dekorativně v okrasných zahradách. Mladé výhonky jsou lehce načervenalé. V zimních měsících se listy mění do oranžové až červené barvy. Je nenáročný na pěstování. Dobře se mu daří na plném slunci, kde bude pěkně vybarvený. Snáší i polostín. Má rád propustné půdy.

Velikost 60-70cm - 145Kč


Dřišťál thunbergův "Golden dream" /lat. Berberis thunbergii "Golden dream"/
Kultivar se žlutozelenými listy, které se na podzim mění do oranžovo-růžových odstínů. Dorůstá do výšky asi 1,5 metru. Je nenáročný na pěstování. Dobře se mu daří na plném slunci i v polostínu. Má rád propustné půdy. Mrazuvzdorný.

Velikost 35-45cm - 145Kč


Dub letní /lat. Quercus robur/
Listnatý, opadavý strom známý nejen z českých lesů. Dorůstá do výšky až 40 metrů, ale až za několik set let. Má tmavě zelené listy se svým typickým tvarem. Plodem je nažka, všeobecně známá pod názvem žalud. Dobře snáší slunce i polostín a má rád vlhčí půdy.

Velikost 40-50cm - 65Kč


Habr obecný /lat. Carpinus betulus/
Listnatý, opadavý strom, který dorůstá do výšky až 20 metrů. Listy mají zelenou barvu, na podzim žloutnou a na zimu hnědnou, avšak neopadají. Opadávají až na jaře s rašením nových listů, proto je často využíván pro živé ploty. Habr je nenáročná dřevina, která zvládá všechny druhy půdy. Je mrazuvzdorný.

Velikost 30-40cm - 75Kč


Hebe "Golden Esk" /lat.Hebe "Golden Esk"/
Drobný stálezelený keřík, který neopadává. Dorůstá do výšky 30-40cm a má mírně převisající větve. Má drobné, šupinovité lístky, které jsou sytě zelené. Od podzimu do jara pak mají žlutozelenou nebo zlatavou barvu. Toto hebe nekvete. Keřík velmi připomíná cypřišek. Má rád slunce až polostín. Dobře se mu daří v kyselejších půdách. Je mrazuvzdorný na místech chráněných před ostrým větrem a přímým zimním sluncem až do -25 stupňů.

Velikost 5-10cm - kontajner K10 - 85Kč


Hebe tučnolisté /lat.Hebe pinguifolia/
Drobný stálezelený keřík, který neopadává. Dorůstá do výšky 20-40cm. Má drobné, sytě zelené lístky, kvete nenápadně. Má rád slunce až polostín. Dobře se mu daří v kyselejších půdách. Je mrazuvzdorný na místech chráněných před ostrým větrem a přímým zimním sluncem až do -25 stupňů.

Velikost 20-30cm - 95Kč


Hlohyně šarlatová "Orange charmer" /lat. Pyracantha coccinea 'Orange Charmer"/
Stálezelený keř, který dorůstá do výšky až 3 metry. Má tmavě zelené listy, které jsou na krajích pilovité. Je působivý pro své oranžové plody, které na dřevině zůstávají přes zimu. Tento trnítý keř se dobře tvaruje řezem. Dobře snáší slunce i polostín. Vyhovují mu dobře propustné půdy. Je mrazuvzdorný, i když mladé rostliny mohou být citlivější na silné mrazy. Pokud omrznou, stačí je sestřihnou a opět obrazí.

Velikost 40-45cm - 115Kč


Hlohyně šarlatová "Red column" /lat. Pyracantha coccinea 'Red Column"/
Stálezelený keř, který dorůstá do výšky až 3 metry. Má tmavě zelené listy, které jsou na krajích pilovité. Je působivý pro své červené plody, které na dřevině zůstávají přes zimu. Tento trnítý keř se dobře tvaruje řezem. Dobře snáší slunce i polostín. Vyhovují mu dobře propustné půdy. Je mrazuvzdorný.

Skladem březen/duben.


Hlohyně šarlatové "Red column" a "Orange charmer" s dřevěnou oporou
Dva kultivary hlohyně šarlatové jsou vyvázané u dřevěné opory. Kultivar "Red column", který má sytě červené plody a kultivar "Orange charmer" s oranžovými plody. Až do sebe rostliny prorostou vytvoří stěnu, která vás na podzim a v zimě okouzlí svou barevností.

Velikost rostlin 40-45cm, dřevěná opora 100x35cm - 595Kč


Hortenzie latnatá "Vanille Fraise" /lat. Hydrangea peniculata "Vanille Freise"/
Opadavý keř, který každého upoutá krásnými květy, které rozkvétají v průběhu července. Jsou uspořádány v latách na koncích výhonů a dosahují délky až 30 cm. Tento kultivar se pyšní bílo-růžovými květy, které se na konci léta barví do sytě růžové. Listy jsou velké a mají sytě zelenou barvu. Keř dorůstá do výšky 1,5 metru. Hortenzie je nenáročná na půdu i stanoviště. Dobře se jí daří v dostatečně vlhké a živné půdě. Je mrazuvzdorná.

Velikost 40cm - kontajner 2,5l - 215Kč


Hortenzie velkolistá /lat. Hydrangea macrophylla/
Opadavý keř, který pochází z Japonska. Má sytě zelené, lesklé listy. Okouzlí však především svými květy, které začínají vykvétat na počátku července a vykvétají až do září. Květy jsou růžové, modrorůžové až modré v závislosti na půdní reakci. V kyselé půdě se dočkáme květů modrých, v zásaditější půdě mají růžové zbarvení. Barvu květu lze ovlivnit přidáním vhodného hnojiva. Dorůstá do výšky 1-1,5m a vytváří polokulovitý keř. Roste nejlépe v polostínu, ale pokud má dostatek vláhy, snese i slunná stanoviště. Rostliny mohou přes zimu namrzat, proto je vhodné je vysazovat na chráněná stanoviště a přes zimu zakrývat chvojím. Hortenzie velkolistá kvete na loňském dřevě, proto při jarním řezu odstraňujeme jen mrazem poškozené vrcholy výhonů.

Velikost 40-50cm - 195Kč


Ibišek syrský /lat. Hibiscus syriacus/
Opadavý keř, který každého upoutá krásnými květy, Kvete od července až do září.  Listy jsou zelené a na podzim se zbarvují do žluta. Keř dorůstá do výšky 2 až 3  metry. Má rád slunná stanoviště, dostatečně vlhké a propustné půdy. U mladých rostlin je během prvních let vhodná ochrana proti mrazu a zimnímu slunci. Je mrazuvzdorný.

Velikost 20-25cm - kontajner k9 - fialový nebo bílý - 45Kč


Javor červený /lat. Acer rubrum/
Opadavý listnatý strom. Barva listů bývá sytě zelená. Podzimní zbarvení je velmi pestré, od žlutých odstínů, přes oranžové až po červené. Kvete malými červenými květy. Plodem je okřídlená dvounažka. Mladší stromy mají pyramidální růst, pozdějí bývá koruna nepravidelně kulovitá. Může dorůstat do výšky až 25 metrů. Má rád mírně vlhké a kyselejší půdy. Je tolerantní k občasnému zamokření. Dobře snáší slunce i polostín. Je mrazuvzdorný.

Velikost 80cm - 255Kč


Javor mléč /lat. Acer platanoides/
Známý a velmi oblíbený opadavý listnatý strom. Oblíbený je zejména díky svému tvaru listů. Barva listů bývá sytě až tmavě zelená. Na podzim přebarví do bronzově žluté. Může dorůstat do výšky až 25 metrů. Má rád vlhkou půdu a dobře snáší polostín. Je mrazuvzdorný.

Velikost 50-80cm - 155Kč


Javor mléč "Crimson King" /lat. Acer platanoides "Crimson King"/
Opadavý listnatý strom. Tento kultivar má celoročně vínové listy a tvoří velkou kulovitou korunu. Může dorůstat do výšky až 25 metrů. Není náročný na pěstování. Je odolný vůči větru a znečištěnému ovzduší. Mrazuvzdorný.

Velikost 110-120cm - 435Kč


Javor dlanitolistý"Beni Maiko" /lat. Acer palmatum "Beni Maiko"/
Opadavý keř původem z Japonska a Číny. Má jednoduché dlanité listy s pěti až devíti špičatými laloky, které jsou pilovité. Tento kultivar vyniká krásným zbarvením. Menší listy jsou na jaře svítivě růžové až purpurové, přes léto tmavnou do zelené barvy a na podzim přecházejí opět do krásných červených a vínových odstínů. Kvete v květnu malými purpurovými květy. Plodem jsou okřídlené dvounažky. Dorůstá do výšky 5 metrů. Dobře snáší slunce i když mu více vyhovuje polostín. Preferuje dostatečně vlhé a propustné půdy. Je mrazuvzdorný.

Velikost 50-60cm - 395Kč


Javor dlanitolistý "Skeetr´s Broom" /lat. Acer palmatum "Skeetr´s Broom"/
Opadavý keř původem z Japonska a Číny. Zajímavý kultivar ze zástupců červenolistých. Má hluboce vykrajované dlanité listy s pěti až devíti špičatými laloky, které jsou pilovité. Na jaře má listy zářivě červené, přes léto se mění na vínovou barvu a na podzim přecházejí opět do karmínové červené. Dorůstá do výšky 3 metrů. Dobře snáší slunce i když mu více vyhovuje polostín. Preferuje dostatečně vlhé a propustné půdy. Je mrazuvzdorný.

Velikost 150cm - 795Kč


Javor dlanitolistý "Phoenix" /lat. Acer palmatum "Phoenix"/
Opadavý keř původem z Japonska a Číny. Má jednoduché dlanité listy s pěti špičatými laloky, které jsou pilovité. Mladé listy jsou svítivě růžové až šarlatově červené a postupně přecházejí do zelené barvy. Listové žilky a okraje listů zůstávají červené. Na podzim se listy začínají od krajů vybarvovat do jasných růžově-červených tónů. Dorůstá do výšky 3 metrů. Dobře snáší slunce i když mu více vyhovuje polostín. Preferuje dostatečně vlhé a propustné půdy. Je mrazuvzdorný.

Velikost 80-100cm - 425Kč


Kalina Burkwoodova/lat. Viburnum x burkwoodii/
Poloopadavý keř, který dorůstá do výšky 3 metrů. Listy jsou tmavě zelené, lesklé a podlouhlé. Tento kultivar vyšlechtěný v Anglii vykvétá od března do května. Krásně voňavé květy mají najdříve světle růžovou barvu, ale postupem času bělají. Trubkovité drobné květy tvoří půlkulovitá květenství. Nejlépe roste v polostínu, ale zvládne i slunné stanoviště. Preferuje vlhčí, dobře propustné půdy. Mrazuvzdorná.

Velikost 50-60cm - 245Kč


Kalina obecná /lat. Viburnum opulus/
Opadavý keř, který dorůstá do výšky až 4 metrů. Listy jsou zelené a podobají se listům javoru. Na podzim se barví do různých odstínů. Kvete v průběhu května a června krásnými bílými květy. Tvarování řezem se doporučuje po odkvětu. Má ráda slunná i polostinná stanoviště. Preferuje vlhčí, dobře propustné půdy. Mrazuvzdorná.

Velikost 20-30cm - 155Kč


Katalpa trubačovitá /lat. Catalpa bignonioides/
Opadavý, listnatý strom z čeledi trubačovité. Dorůstá do výšky 10 až 15 metrů. Má krátký kmen a širokou, rozložitou korunu. Listy jsou sytě zelené až 20cm velké. Atraktivní je také díky svým květům, které jsou krémovo-bílé. Plodem jsou tobolky až 30cm dlouhé. Preferuje slunná stanoviště. Potřebuje vlhčí a propustné půdy. Je mrazuvzdorná do -20 stupňů.

Velikost 110-120cm - kmínek - 345Kč


Kdoulovec nádherný /lat. Chaenomeles superba/
Kultivar kdoulovce s menšími květy, který dorůstá do výšky 1-1,5 metru. Jeho květy jsou růžové, začínají se rozbalovat na začátku jara a často kvetou ještě během května. Listy jsou drobné, lesklé, sytě zelené. Dobře se mu daří na slunci i v polostínu. Není náročný na půdní podmínky, jen nemá rád příliš vápenitou půdu. Je mrazuvzdorný do -29 stupňů.

Velikost 35-40cm - různé kultivary - 145Kč


Komule Davidova /lat. Buddleia davidii/
Populární opadavý keř, známý též jako "Motýlí keř". Od července rozkvétají na koncích výhonků dlouhé, husté klasy plné drobných trubkovitých květů. Tyto květy nalákají do zahrady motýly a množství užitečného hmyzu. Barva květů je fialová. Listy jsou úzké, tmavě zelené. Může dorůst do výšky až 4 metry. Preferuje slunná stanoviště. Na konci zimy je dobré rostlinu seříznout, aby na jaře vytvořila bohatý keř plný květů. Je mrazuvzdorná.

Velikost 40-50cm - 95Kč


Komule Davidova "Royal red"/lat.Buddleia davidii "Royal red"/
Barva květů tohoto kultivaru je růžovo-červená. Listy jsou úzké, tmavě zelené. Může dorůst do výšky až 4 metry. Preferuje slunná stanoviště. Na konci zimy je dobré rostlinu seříznout, aby na jaře vytvořila bohatý keř plný květů. Je mrazuvzdorná.

Velikost 25-30cm - 135Kč


Komule Davidova "Nanho Blue"/lat.Buddleia davidii "Nanho Blue"/
Populární opadavý keř, známý též jako "Motýlí keř". Od července rozkvétají na koncích výhonků dlouhé, husté klasy plné drobných trubkovitých květů. Tyto květy nalákají do zahrady motýly a množství užitečného hmyzu. Barva květů tohoto kultivaru je modrofialová. Listy jsou úzké a mají šedozelenou barvu. Může dorůst do výšky až 4 metry. Preferuje slunná stanoviště. Na konci zimy je dobré rostlinu seříznout, aby na jaře vytvořila bohatý keř plný květů. Je mrazuvzdorná.

Velikost 70-80cm - kontajner 2,5l - 155Kč


Korunatka klaná "Crispa" /lat. Stephanandra incisa "Crispa"/
Opadavý, široce rozložitý listnatý keř. Dorůstá do výšky okolo 70cm. Okrasný je hlavně svými listy, které jsou hluboce laločnaté, pilovité a špičaté. Mají sytě zelenou barvu, kterou na podzim promění do oranžové až červené. Od června do začátku srpna kvete bílo-zelenými květy. Preferuje slunná a teplá stanoviště. Humózní a mírně kyselé půdy. Nesnáší vápenité půdy. Je mrazuvzdorná.

Velikost 30-40cm - 135Kč


Krásnoplodka Bodinierova "Profusion"/lat. Callicarpa bodinieri "Profusion"/ je zajímavý, opadavý keř, který dorůstá do výšky asi 2 metrů. Kvete od července do srpna drobnými květy fialově-růžové barvy. Vynikne především díky svému množství plodů, které dozrávají během září a října. Plody mají fialovou barvu a na keři zůstávají po opadu listů i během mrazů. Preferuje slunná stanoviště, ale zvládne i polostín. Půda by měla být propustná, mírně vlhká, humózní s neutrálním nebo mírně kyselým pH. Nemá ráda přemokření. Je mrazuvzdorná do -23 stupňů. Poslední fotografie před opadem listů.

Velikost 15-25cm - 175Kč


Kručinka lydijská /lat. Genista lydia/
Opadavý plazivý keř, který tvoří zajímavé koberce. Dorůstá do výšky maximálně 50cm. Zelené větvičky jsou porostlé čárkovitými listy a zakončeny trnem. Kvete na jaře a to velmi intenzivně. Má žluté květy uspořádané do hroznů. Není náročná na pěstování. Pro bohaté kvetení vyžaduje slunné stanoviště. Preferuje propustné půdy. Je mrazuvzdorná do -18 stupňů.

Velikost 30-40cm - 125Kč


Leucothoe úžlabní "Curly red" /lat. Leucothoe axillaris "Curly red"/
Krásný stálezelený keřík, který dorůstá do výšky 30-40cm. Má drobné pokroucené listy, mladé výhony jsou světle zelené a postupně tmavnou. Na podzim se barví do vínových odstínů, které vydrží až do následujícího jara. Má ráda polostín až stín. Vyžaduje kyselejší, vlhčí půdy. Mrazuvzdorná do -20 stupňů.

Velikost 15-20cm - 155Kč


Leucothoe walterova "Rainbow" /lat. Leucothoe walteri "Rainbow"/
Neobvyklý stálezelený keřík, který hraje různými barvami. Dorůstá do výšky až 1 metr. Jeho listy se barví v průběhu roku do růžové, fialové a červené . Má rád polostín a není náročný na půdu. Dobře se mu daří v kyselejší, vlhčí a dobře odvodněné půdě. Nemá sklony k omrzání. Na jaře je možné rostlinu sestřihnout pro kompaktnější růst.

Velikost 50-60cm - 265Kč


Liliovník tulipánokvětý /lat.Liriodendron tulipifera/
Atraktivní, opadavý, listnatý strom. Správný český název je lyriovník, díky své podobnosti listů s lyrou, nikoli liliovník jak je postaru často uváděno. Dorůstá do výšky až 25 metrů. Listy jsou sytě zelené, dvojcípé, na podzim se mění na žluté. Atraktivní je díky svým květům, které jsou zeleno-krémovo-oranžové a mají tvar tulipánu. Jsou vysoké asi 5 centimetrů a vykvétají od června do července. Na květy si ale nějaký čas počkáte, protože začínají vykvétat až asi v 10 letech. Preferuje slunná stanoviště. Potřebuje vlhkou, propustnou a lehce kyselou půdu (lze přidat rašelinu). Nesnáší přemokření. Je mrazuvzdorný do -29 stupňů.

Velikost 120-130cm - 545Kč
Velikost 50-60cm - 215Kč


Líska obecná /lat. Corylus avellana/
Známý, opadavý keř nebo strom. Dorůstá do výšky 3-6 metrů. Listy jsou sytě zelené, vejčité s pilovitými okraji. Ještě před olistěním vyraší žluté samčí květy - jehnědy, samičí květy jsou ukryté v pupenech. Jehnědy jsou oblíbené u včel. Plodem jsou lískové oříšky. Vyhovují jí teplejší polohy s dostatkem vláhy a slunečních paprsků. Dobře snáší řez. Je mrazuvzdorná.

Velikost 50-60cm - 135Kč
Líska ob. "Lombardská červená" - červenolistá - velikost 50cm - 195Kč


Mahonie cesmínolistá /lat. Mahonia aquifolium/
Stálezelený neopadavý keř. Má tmavě zelené listy, které jsou po okrajích jemně trnité. Dorůstá do výšky až 1,5 metru. V průběhu dubna a května kvete žlutými květy. Plodem jsou modré bobule, které jsou velmi kyselé dukud zcela nedozrají. Je nenáročný na pěstování. Nemá rád přemokřené půdy. Je mrazuvzdorný.

Velikost 25-30cm - 125Kč


Myrobalán cistena /lat. Prunus cistena/
Okrasná slivoň, která dorůstá do výšky 1,5 až 3 metry. Tvoří kulovitý keř nebo nízký strom. Má zelenopupurové až purpurové listy, které krásně vyniknou v každé zahradě. Kvete během května drobnými, růžovými květy. Dobře snáší řez, který se doporučuje pro bohatší větvení a kvetení. Má ráda slunce a propustnou, mírně vlhkou půdu. Je mrazuvzdorná.

Velikost 40-50cm - 165Kč


Mochna křovitá "Hopley´s Orange"/lat. Potentilla fruticosa "Hopley´s Orange"/
Opadavý keřík, který dorůstá do výšky 100cm. Vytváří kulovitý a hustý keř. Tato odrůda má krásné oranžové květy a kvete od jara až do podzimu. Velmi dobře snáší řez. Má ráda slunce až polostín a propustnou, mírně vlhkou půdu. Je mrazuvzdorná.

Velikost 40-50cm - 135Kč


Mochna křovitá "Goldfinger" /lat. Potentilla fruticosa "Goldfinger"/
Opadavý keřík, který dorůstá do výšky 100cm. Vytváří kulovitý a hustý keř. Tato odrůda má sytě žluté květy a kvete od jara až do podzimu. Velmi dobře snáší řez. Má ráda slunce až polostín a propustnou, mírně vlhkou půdu. Je mrazuvzdorná.

Velikost 40-50cm - 135Kč


Muchovník lemarckův /lat. Amalanchier lemarckii/
Opadavý keř, který je populární díky svému ovoci a také krásným květům. Dorůstá do výšky 3 až 6 metrů. Bílé květy vykvétají na jaře. Mladé listy raší bronzové a postupně zelenají. Na podzim se barví do krásných odstínů oranžové a červené. Plody jsou sladké a připomínají borůvky. Má rád slunce až polostín. Půda by měla být kyselá, vlhká a  propustná. Je mrazuvzdorný.

Velikost 50-60cm - 165Kč


Nandina domací "Firepower"/lat. Nandina domestica "Firepower"/
Pomalu rostoucí, neopadavý až poloopadavý keř okrasný svými listy, které jsou přes léto zelené a na podzim se barví do červených odstínů. Takto krásné jsou během celé zimy. Jedná se o menší kultivar, který dorůstá do výšky asi 1 metr. Dobře se jí bude dařit na slunném a chráněném stanovišti. Vyhovuje jí vlhčí a propustná půda. Nemá ráda přemokření. Je mrazuvzdorná do -20 stupňů.

Velikost 25-35cm - 215Kč


Netvařec křovitý /lat. Amorpha fruticosa/
Opadavý, krásně kvetoucí keř. Kvete od května do září fialovými květy. Listy jsou zelené, svým tvarem a uspořádáním připomínají akát. Rostlina je medonosná a zároveň je celá mírně jedovatá. Dorůstá do výšky až 4 metry. Dobře se mu bude dařit na slunném stanovišti. Vyhovuje mu běžná, středně vlhká půda, která nevysychá, ale není ani příliš přemokřená. Je mrazuvzdorný.

Velikost 70-90cm - 145Kč


Olše lepkavá /lat. Alnus glutinosa/
Rychle rostoucí opadavý, listnatý strom. Barva listů je sytě zelená. Mladé listy jsou někdy lepkavé. Jehnědy se objevují před listy. Může dorůstat do výšky až 20 metrů. Preferuje vlhké půdy, proto nejlépe roste podél vodních toků. Nemá ráda přistínění jiných stromů. Je mrazuvzdorná. 

Velikost 160cm - 195Kč


Ořechokřídlec klandonský "Kew Blue"/lat.Caryopteris clan. "Kew Blue"/
Rychle rostoucí opadavý keř. Tento kultivar dorůstá do výšky asi 1 metr. Kvete od srpna do září modrými květy. Listy jsou úzké, šedozelené. Dobře se mu bude dařit na slunném stanovišti, v suších, hlinito-písčitých půdách. Nemá rád přemokřené půdy, kde mu často zahnívají kořeny. Je mrazuvzdorný.

Velikost 40-50cm - 155Kč


Ořechokřídlec kland. "Worcester gold"/lat.Caryopteris c. "Worcester Gold"/

Tento kultivar dorůstá do výšky asi 1 metr. Kvete od srpna do září tmavými modrými květy. Listy jsou úzké, zářivě žlutozelené. Dobře se mu bude dařit na slunném stanovišti v suších, hlinito-písčitých půdách. Nemá rád přemokřené půdy, kde mu často zahnívají kořeny. Je mrazuvzdorný.

Velikost 40-50cm - 165Kč


Pěnišník obtížený "Alba"/lat. Rhododendron impeditum "Alba"/
Jedná se o krásně kvetoucí, zakrslý kultivar rhododendronu. Dorůstá do výšky asi 0,5 metru. Má bílé květy, které během květení (od dubna do května) zakrývají téměř celou rostlinu. Listy jsou drobné, modro-zelené a aromatické. Dobře snáší plné slunce i úplný stín. Půdy vyžaduje kyselé, humózní, dobře propustné a zároveň vlhké a chladné. Mrazuvzdorný do -26 stupňů.

Velikost 20-25cm - kontajner K9 - 145Kč


Pieris japonský "Little heath"/lat. Pieris japonica "Little heath"/
Neopadavý listnatý keřik. Dorůstá do výšky asi 0,5 metru. Má zeleno-bílé, drobné lístky, které jsou lesklé a neopadávají. Nové výhony a listy raší v odstínech červené. Kvete ojediněle drobnými bílými kvítky, které připomínají kvítky konvalinek. Vyžaduje kyselejší, vlhčí propustné půdy a polostín. Mrazuvzdorný.

Velikost 15cm - kontajner K9 - 145Kč


Pieris japonský "Forest flame" /lat. Pieris japonica "Forest flame"/
Neopadavý listnatý keřik. Dorůstá do výšky asi 1 až 1,5 metru. Má sytě zelené, úzké listy, které jsou lesklé a neopadávají. Nové výhony a listy raší v odstínech červené. Kvete brzy na jaře drobnými bílými kvítky, které připomínají kvítky konvalinek. Vyžaduje kyselejší, vlhčí propustné půdy a polostín. Je mrazuvzdorný do -17 stupňů.

Velikost 25-35cm - 225Kč


Růj vlasatá "Royal Purple" /lat. Cotinus coggygria "Royal Purple"/
Opadavý keř, který dorůstá do výšky asi 3 metrů. Tento keř zaujme svými listy, které jsou oválné a mají tmavě vínovou barvu. Kvete během června až července. Růžová květenství jsou velmi jemná a připomínají chomáčky vlasů. Růj není náročná na pěstování. Dobře snáší sluneční světlo i polostín. Mimo sluneční svit může být méně vybarvená. Pro kompaktnější růst se doporučuje jarní řez. Je mrazuvzdorná.

Velikost 50-60cm - 265Kč


Růže půdokryvná "Sea foam" /lat. Rosa "Sea foam"/
Půdokryvná, plnokvětá růže, která dorůstá do výšky asi 50 cm. Kvete velmi bohatě, vytváří krásné porosty i živé ploty. Květy jsou sněhově bílé a vykvétají od června až do října. Není náročná na pěstování. Vyžaduje slunné stanoviště a půdu bohatou na živiny. Mrazuvzdorná. Sestřih je možný provádět na jaře.

Velikost - Kontajner 1l - 100Kč


Růže stromková /lat. Rosa/
Stromková růže s růžovými, jemně voňavými květy. Tento kultivar kvete během června a srpna. Je velmi důležité odstraňovat odkvetlé květy, aby se zajistilo dlouhé a bohaté kvetení v příštím roce. Vyžaduje slunné stanoviště a půdu bohatou na živiny a vápník. Na množství květů a délku kvetení má velký vliv pravidelný řez, který provádíme na začátku vegetačního období (březen/duben).

Velikost 120cm - kmínek - 235Kč


Šácholan liliokvětý "Nigra" /lat.Magnolia liliiflora "Nigra"/
Krásně kvetoucí keř, známý též jako Magnólie. Od května se na keři objevují nádherně vonící květy. Tento kultivar má květy tmavé, růžovo-fialové, uvnitř jsou bílé s růžovým nádechem. Kvetení trvá téměř celý měsíc. Listy jsou opadavé, sytě zelené. Dorůstá do výšky 2-3 metry a tvoří vzpřímený keř. Preferuje slunná nebo polostinná stanoviště, chráněná před silnými větry. Má rád kyselejší, vlhké a dobře propustné půdy s dostatkem živin. Je mrazuvzdorný.

Velikost 50-60cm - 245Kč


Šácholan hvězdokvětý "Royal star" /lat.Magnolia stellata "Royal Star"/
Tento kultivar má bílé jednoduché květy, které svým tvarem připomínají hvězdu. Listy jsou opadavé, sytě zelené. Dorůstá do výšky 2-3 metry a tvoří vzpřímený keř. Preferuje slunná nebo polostinná stanoviště, chráněná před silnými větry. Má rád kyselejší, vlhké a dobře propustné půdy s dostatkem živin. Je mrazuvzdorný.

Dočasně vyprodáno.


Šácholan Leobnerův "Leonard Messel" /lat. Magnolia loebneri "Leonard Messel"/
Tato magnólie kvete cca o 2 týdny později než ostatní magnólie, tím se vyhne pozdějším mrazíkům a případnému omrznutí. Od dubna se na keři objevují květy, které jsou hvězdicové, uvnitř bílé a z venčí krásně růžové. Listy jsou opadavé, sytě zelené. Dorůstá do výšky 2-3 metry a tvoří vzpřímený keř. Preferuje slunná nebo polostinná stanoviště, chráněná před silnými větry. Má rád kyselejší, vlhké a dobře propustné půdy s dostatkem živin. Je mrazuvzdorný.

Velikost 30-40cm - 245Kč


Šeřík mayerův "Palibin"/lat. Syringa meyeri "Palibin"/
Krásně kvetoucí a opadavý keř. Tento zakrslý kultivar dorůstá do výšky a šířky asi 1 metr. Kvete od konce května do června fialovými květy. Listy jsou drobné a mají světle zelenou barvu, která se s příchodem podzimu mění na červeno-bronzovou. Dobře se mu bude dařit na slunném stanovišti. Vyhovuje mu běžná, středně vlhká půda. Je mrazuvzdorný.

Velikost 30-35cm - 175Kč


Skalník rozprostřený/lat. Cotoneaster horizontalis/
Opadavý poléhavý keř. Pochází z východní Asie a patří do početné skupiny skalníků. Tvoří hustý neprostupný pokryv a dosahuje výšky až 60 cm. Starší větve jsou krásně převyslé. Kvete bohatě od května do června. Plody jsou kulaté, tzv. malvičky, které mají oranžovočervenou barvu. Skalníky jsou velmi nenáročné dřeviny. Dobře se jim daří na plném slunci v dobře propustných půdách. Mrazuvzdorný do -24 stupňů.

Velikost 20-25cm - kontajnerK9 - 65Kč


Skalník "Silver Shadow" /lat. Cotoneaster integrifolius "Silver Shadow"/
Stálezelený až poloopadavý keř. Pochází z východní Asie a patří do početné skupiny skalníků. Tvoří hustý neprostupný pokryv a dosahuje výšky až 1 metr. Kvete bohatě od května do června. Plody jsou kulaté, tzv. malvičky, které mají oranžovočervenou barvu. Skalníky jsou velmi nenáročné dřeviny. Dobře se jim daří na plném slunci v dobře propustných půdách. Mrazuvzdorný do -24 stupňů.

Velikost 20-30cm - 75Kč


Skalník "Little Beauty" /lat. Cotoneaster x suecicus "Little Beauty"/
Stálezelený keř, který pochází z východní Asie a patří do početné skupiny skalníků. Tvoří hustý neprostupný pokryv a dosahuje výšky asi 50 centimetrů. Kvete od května do června. Plody jsou kulaté, tzv. malvičky, které jsou na podzim velmi dekorativní. Skalníky jsou velmi nenáročné dřeviny. Dobře se jim daří na plném slunci v dobře propustných půdách. Mrazuvzdorný do -24 stupňů.

Velikost 15-20cm - kontajner K9 - 55Kč


Střemcha obecná /lat. Prunus padus/
Opadavý strom, který dorůstá do výšky až 15 metrů. Dříve oblíbená dřevina venkovských zahrad, která roste velmi rychle. Listy jsou zelené, podlouhle vejčité s pilovitými okraji. Okouzlí Vás během května, kdy je strom doslova obsypán hrozny bílých květů, které příjemně voní. Dobře snáší sluneční světlo i polostín. Nemá ráda přesušenou půdu. Je mrazuvzdorná.

Velikost 50-60cm - 125Kč


Svída bílá "Elegantissima" /lat. Cornus alba "Elegantissima"/
Opadavý rychle rostoucí keř. Dorůstá do výšky až 3 metry. Má bílozelené panašované listy. Kvete od května do června bílými květy. Radost Vám udělá i v zimě, kdy po opadu listů vynikne její červené dřevo. Má ráda slunná místa, ale dobře se jí daří i v polostínu. Vyhovují jí dobře propustné mírně vlhké půdy. Je mrazuvzdorná.

Velikost 60-70cm - kontajner 2l - 165Kč


Svída krvavá "Midwinter Fire" /lat. Cornus sanguinea "Midwinter Fire"/ je opadavý rychle rostoucí keř. Dorůstá do výšky až 2 metry. Má zelené listy, které na podzim září v odstínech žluté, červené a oranžové. Radost Vám udělá hlavně v zimě, kdy po opadu listů vynikne její žluto-oranžové dřevo. Má ráda slunná místa, ale dobře se jí daří i v polostínu. Vyhovují jí dobře propustné mírně vlké půdy. Je mrazuvzdorná.

Velikost 20-25cm - bohatě větvený keřik - 165Kč


Svída krvavá "Compressa" /lat. Cornus sanguinea "Compressa"/
Opadavý, kompaktně rostoucí keř. Dorůstá do výšky 1-1,5 metru a šířky 1 metr. Má pevné zelené listy, které vyrůstají v hustých řadách přímo z větviček. Na podzim se listy barví do řervených odstínů. Ideální jako netradiční solitéra. Je velmi nenáročná na pěstování. Má ráda slunná místa, ale dobře se jí daří i v polostínu. Dobře snáší sucho i přemokření. Je mrazuvzdorná.

Velikost 65-70cm - 165Kč


Tamaryšek čtyřmužný /lat. Tamarix tetrandra/
Opadavý keř může být i strom, který dorůstá do výšky 4 až 6 metrů. Roste poměrně rychle. Má úzké světle zelené listy. Oblíbený je díky svým květům, které tvoří bohaté hrozny růžové barvy. Květy se objevují již v druhé polovině května. Preferuje slunná stanoviště a sušší dobře propustné půdy. Je mrazuvzdorný.

Velikost 50-60cm - 135Kč


Tamaryšek kaspický /lat. Tamarix ramosissima/
Opadavý keř může být i strom, který dorůstá do výšky 4 metrů. Má úzké světle zelené listy. Květy tohoto kultivaru jsou bílé až bílo-růžové a objevují již v druhé polovině května. Preferuje slunná stanoviště a sušší dobře propustné půdy. Je mrazuvzdorný.

Velikost 160cm - 295Kč


Tavolník břízolistý /lat. Spiraea betulifolia/
Opadavý hustý keřík. Má zelené listy, které se na podzim mění do červených tónů. Kvete od května do června krásnýmí bílýmí květy, které mohou někdy být až růžové. Dorůstá do výšky asi 1,5 metru. Má rád slunce i polostín. Dobře snáší běžné půdy. Je mrazuvzdorný.

Velikost 30-35cm - 115Kč


Tavolník zlatavý "Goldflame" /lat. Spiraea bumalda "Goldflame"/
Opadavý listnatý keřik. Dorůstá do výšky a šířky asi 1 metru. Mladé listy jsou oranžovo-žluté, kvete od června do srpna růžovými květy. Nemá zvláštní nároky na půdu. Lépe se mu daří v půdách bohatých na živiny a krásně se vybarví na plném sluci. Je mrazuvzdorný do -30 stupňů.

Velikost 35-45cm - 125Kč


Tavolník japonský "Japanese Dwarf" /lat. Spiraea jap. "Japanese Dwarf"/

Opadavý, pomalu rostoucí, hustý, listnatý keřik. Dorůstá do výšky cca 30cm. Je ideální do malých zahrádek a skalek. Kvete od června do července drobnými růžovými květy. Preferuje slunná stanovište, ale snese i polostín. Lépe se mu daří v půdách bohatých na živiny a krásně se vybarví na plném sluci. Je mrazuvzdorný do -26 stupňů.
Velikost 15-20cm - 115Kč


Tavolník van Houtteův /lat. Spiraea vanhouttei/ je krásně kvetoucí, opadavý keř. Kvete od května do června bílými květy, které jsou uspořádané v kulovitých květenstvích. Vetvičky jsou květy doslova obaleny. Listy jsou zelené, ze spodní části zelenomodré. Dorůstá do výšky 2-2,5 metru a tvoří keř s převisajícími větvemi. Preferuje slunná nebo polostinná stanoviště. Roste v každé půdě, nejraději má půdy vápenité. Je mrazuvzdorný.

Velikost 45-50cm - 115Kč


Tavola kalinolistá /lat.Physocarpus opulifolius/
Opadavý nízký keř. Tento kultivar dorůstá do výšky asi 1,5-2 metry. Okouzlí vás svou barvou listů, které jsou zeleno-červené až vínové. Nové listy září oranžovo-červenou barvou. Kvete během května drobnými, bílými květy, které mají rády včely. Absolutně náročná rostlina na pěstování. Je mrazuvzdorná.

Velikost 50-60cm - 155Kč


Tavola kalinolistá "Nugget" /lat.Physocarpus opulifolius "Nugget"/
Opadavý nízký keř. Tento kultivar dorůstá do výšky asi 1,5-2 metry. Okouzlí vás svou barvou listů, které jsou žlutozelené. Nové listy září zlatožlutou až žlutou barvou. Kvete během května drobnými, bílými květy, které mají rády včely. Absolutně náročná rostlina na pěstování. Je mrazuvzdorná.

Velikost 50-60cm - 145Kč


Tavola kalinolistá "André" /lat.Physocarpus opulifolius "André"/
Tento kultivar dorůstá do výšky až 3 metry. Okouzlí vás svou barvou listů. Mladé listy jsou oranžové, poté se zbarví do vínovo-červené. Kvete během května a června drobnými květy, které mají rády včely. Absolutně náročná rostlina na pěstování. Je mrazuvzdorná. 

Velikost 40-50cm - 165Kč


Topol bavlníkový "Purple Tower"/lat. Populus deltoides "Purple Tower"/ je rychle rostoucí vzpřímený keř, který dorůstá do výšky 5 až 10 metrů. Zaujme hlavně svými listy, které jsou při rašení temně vínově červené. Během roku se mění na tmavě zelenou, ale řapík a hlavní žilky zůstávají vínové. Uchvátí také svou velikostí, protože jsou 10 až 20cm velké. Podzimní zbarvení listů je zlatožluté. Aby byl keř kompaktní, hustý a měl velké listy, je dobré provést silný řez během jara. Není náročný na půdní typ, dobře snáší zamokření i sucho. Preferuje slunná stanoviště. Mrazuvzdorný.

Velikost 120cm - 255Kč


Topol černý /lat. Populus nigra/
Listnatý opadavý strom, který dorůstá do výšky až 30 metrů. Vyskytuje se v lužních lesích, na březích řek a potoků. Preferuje slunné stanoviště. Mrazuvzdorný.

Velikost 120-130cm - 95Kč
Na objednávku - skladem naše školka - není na prodejně.


Třezalka nevonná "Excellent flair" /lat. Hypericum inodorum "Excellent Flair"/
Poloopadavý až opadavý keř, který dorůstá do výšky 1 metr. Kvete od července do září žlutými květy. Po odkvětu zdobí keř načervenalé bobule. Listy jsou tmavě zelené. Třezalka není náročná na půdu. Dobře snáší sluneční světlo i polostín. Vyhovuje jí závětří. Je mrazuvzdorná.

Velikost 30-40cm - 135Kč


Trojpuk něžný /lat. Deutzia gracilis/
Pomalu rostoucí, opadavý, listnatý keř. V dospělosti tvoří kompaktní keř, který může být až 1,5 metru vysoký. Kvete během května a června bílými květy, díky kterým je v zahradě nepřehlédnutelný. Podzimní zbarvení listů je velmi pestrobarevné. Upřednostňuje plné slunce, ale roste i v polostínu. Preferuje vlhčí, dobře propustné půdy, ale přizpůsobí se i mírně vlhkým nebo dokonce až sušším zahradním zeminám. Je mrazuvzdorný až do - 26 stupňů.

Velikost 30-40cm - 145Kč


Vajgélie květnatá "Purpurea" /lat. Wajgela florida "Purpurea"/
Opadavý krásně kvetoucí keř. Dorůstá do výšky až 1,5 metru. Má syté zelenovínové listy. Kvete od května do července růžovofialovými květy, které mají tvar zvonečků. Pro bohatší kvetení se dopručuje nové výhony po odkvětu sestřihnou asi o 1/3. Má ráda slunná místa s propustnou středně vlhkou půdou.

Velikost 35-45cm - 135Kč


Vajgélie květnatá "Sunny princess" /lat. Wajgela flo. "Sunny princess"/
Jedná se o kultivar, který dorůstá do výšky až 1,5 metru. Má sytě zelené listy s výrazným zlatožlutým lemováním. Kvete od května do července světle růžovými až růžovými květy, které mají tvar zvonečků a jsou velké až 4cm. Pro bohatší kvetení se dopručuje nové výhony po odkvětu sestřihnou asi o 1/3. Má ráda slunná místa s propustnou středně vlhkou půdou.

Velikost 35-45cm - 145Kč


Vajgélie květnatá "Red prince" /lat. Wajgela florida "Red prince"/
Opadavý krásně kvetoucí keř. Dorůstá do výšky 1,5 až 2 metry. Má sytě zelené listy. Kvete od května do července červenými květy, které mají tvar zvonečků. Pro bohatší kvetení se dopručuje nové výhony po odkvětu sestřihnou asi o 1/3. Má ráda slunná místa s propustnou, středně vlhkou půdou.

Velikost 40-45cm - kontajner 1l - 135Kč


Vilín virginský /lat. Hamamelis virginiana/
Krásně kvetoucí, opadavý keř pocházející z východní části USA a Severní Ameriky. Dorůstá do výšky až 5 metrů. Listy jsou zelené, ale na podzim se zbarvují do červených odstínů. Tento keř Vás okouzlí hlavně svými květy, které vykvétají od října do listopadu na holých větvičkách. Květy jsou žluté a na keři doslova září během ponurých podzimních měsíců. Preferuje slunná stanoviště, ale zvládne i polostín, kde kvete méně. Roste poměrně pomalu a tak není nutné ho prakticky řezat. Vyhovuje mu neutrální až mírně kyselá půda. Mrazuvzdorný.

Velikost 50-60cm - 325Kč


Višeň žlaznatá "Rosea Plena" /lat. Prunus glandulosa "Rosea Plena"/
Krásně kvetoucí, opadavý keř. Má vzpřímený růst a dorůstá do výšky 1 až 1,5 metru. Listy jsou lesklé, zelené a na podzim se zbarvují do žlutých až červených odstínů. Tento keř Vás okouzlí hlavně během května, kdy se na keři objevuje záplava bílo-růžových plných květů. Řez, který podpoří kvetení je vhodné udělat na jaře. Preferuje slunná stanoviště, ale zvládne i polostín. Nesnáší přemokřené půdy. Mrazuvzdorná.

Velikost 50cm - 245Kč


Vonokvětka cesmínolistá "Variegata" /lat. Osmanthus heterophyllus "Variegata"/
Raritní listnatý keř, který dorůstá do výšky 1 metr. Listy jsou panašované, zeleno bílé, hluboce vykrajované. Nové listy mají růžový nádech. Od října do listopadu rozkvétají drobné, bílé květy, které nádherně voní. Vonokvětka je stálezelená, takže nadělá hodně parády i během zimních měsícu. Jen je potřeba ji chráníit před ostrým zimním sluncem. Má ráda slunce i polostín. Půda by měla být propustná, vlhčí a mírně kyselá. Je mrazuvzdorná.

Velikost 20-30cm - 245Kč


Vrba prostřední "Hakuro Nishiki" /lat. Salix integra "Hakuro Nishiki"/
Opadavá okrasná vrbička. Dorůstá do výšky okolo 2 metrů a přibližně do stejné šířky. Tvoří keř nebo nízký strom. Má úzké listy, které jsou světle zelené a mají nepravidelné bílé a růžové panašování. Mladé výhony větviček jsou načervenalé. Nevýrazné jehnědy se na rostlině objevují v dubnu. Dobře snáší řez, který se doporučuje pro bohatší větvení provést na jaře. Má ráda slunce a propustné, vlhčí půdy. Je mrazuvzdorná.

Velikost 25-35cm - 115Kč


Vrba nízká /lat. Salix tetrapla/
Jedná se o zakrslý kultivar, který tvoří nízký, opadavý keřik. Kvete žlutými jehnědami během března a dubna. Listy jsou menší, sytě zelené. Tato vrbička je vhodná do skalek či na okraj jezírka. Vlkomilná. Dobře snáší slunce i polostín. Mrazuvzdorná.

Velikost 30-40cm - 155Kč


Vrba sachalinská "Sekka" /lat. Salix sachalinensis "Sekka"/
Opadavý široce rozložitý keř. Dorůstá do výšky okolo 3 metrů. Má dlouhé, lesklé, zelené listy. Kvete velmi bohatě od března do května. Jehnědy jsou stříbřitě šedé. Tato vrba patři mezi medonosné rostliny. Je zajímavá hlavně díky svému dřevu. Mladé větvičky k sobě srůstají a vytvářejí zploštělé a všelijak pokroucené tvary. Barva kůry je červenohnědá. Pokroucené větve jsou oblíbené mezi floristy. Lze upravovat řezem před začátkem jara. Má ráda slunce i polostín, propustné a vlhčí půdy. Je mrazuvzdorná.

Velikost 40cm - 135Kč
Velikost 100-120cm - 195Kč


Vřesovec pleťový "Rubinteppich" /lat. Erica carnea "Rubinteppich"/
Hustě větvený, rozložitý, půdopokryvný, stálezelený keřík, který kvete během zimních měsíců. Od prosince až do dubna ho zdobí záplava růžových, zvonkovitých květů. Na půdu je tolerantní, roste v kyselých i zásaditých půdách, jako jedna z mála vřesovištních rostlin a stinná místa skalek. Preferuje slunné až polostinné stanoviště s dobře propustnou půdou. Je mrazuvzdorný.

Dočasně vyprodáno.


Zákula japonská "Golden Guinea"/lat. Kerria japonica "Golden Guinea"/
Okrasný opadavý keř, který dorůstá do výšky 2 až 2,5 metru. Má sytě zelené pilovité listy a tvoří rozložitý keř. Podzimní zbarvení listů je žluté. Od konce dubna do května kvete velkými, jednoduchými, žlutými květy. Dobře se mu daří na plném slunci i v polostínu. V zimě může namrzat, ale dobře regeneruje. Vyžaduje občasné zmlazení. Mrazuvzdorný do -28 stupňů.

Velikost 30-40cm - 135Kč


Zimoztráz obecný /lat. Buxus sempervirens/
Středně až pomalu rostoucí stálezelený keř. Dorůsta do výšky až 4 metry. Má lesklé neopadavé lístky, Buxus se dá výborně tvarovat do různých tvarů. Není náročný na pěstování. Dobře snáší sluneční světlo i polostín. Má rád vlhčí, hlinitopísčité půdy. Je mrazuvzdorný.

Velikost 20cm - zastřihován do koule - 245Kč
Velikost 25-30cm - 95Kč
Velikost 15-25cm - 80Kč
Velikost 10-15cm - 40Kč


Zimoztráz obecný "Variegata" /lat. Buxus sempervirens "Variegata"/
Středně až pomalu rostoucí stálezelený keř. Keř má roční přírůstek 5 až 10 cm. Má lesklé panašované listy, tmavě zelené s bílým lemem. Dorůstá do výšky asi 2 metry. Často se používá jako solitéra do nádob. Není náročný na pěstování. Dobře snáší sluneční světlo i polostín. Má rád vlhčí propustné půdy. Je mrazuvzdorný.

Velikost 40-50cm - kontajner 2l - 125Kč


Zimoztráz drobnolistý "Rococco" /lat. Buxus mycrophylla "Rococco"/
Pomalu rostoucí stálezelený keřik ploše kulovitého tvaru. Tento drobnolistý kultivar dorůsta do výšky asi 60cm. Má lesklé neopadavé lístky, Buxus se dá výborně tvarovat do různých tvarů. Není náročný na pěstování. Dobře snáší sluneční světlo i polostín. Postačí mu běžné půdy, které mají dostatek vláhy. Je mrazuvzdorný.

Velikost 10-15cm - 85Kč


Zimoztráz obecný "Graham Blandy" /lat. Buxus sempervirens" Graham Blandy"/
Zajímavý sloupovitý kultivar známého buxusu. Tento stálezelený keř dorůstá do výšky až 2- 2,5 metru. Šířka keře je do 30cm. Má lesklé neopadavé lístky. Není náročný na pěstování. Dobře snáší sluneční světlo i polostín. Má rád vlhčí, hlinitopísčité půdy. Je mrazuvzdorný.

Velikost 60-70cm - kontajner 4l - 215Kč


Zimolez lesklý "Lemon Beauty" /lat. Lonicera nitida "Lemon Beauty"/ je stálezelený poloopadavý keř. Dorůstá do výšky asi 1 metru. Kultivar 'Lemon Beauty' má krásné zelené listy s bílým panašováním na okrajích. Vyžaduje slunce až polostín. Nemá zvláštní nároky na půdní podmínky. Je mrazuvzdorný do -20 stupňů. Pokud v zimě omrzne, na jaře po sestřižení znovu obrazí.

Velikost 25 - 45cm - 95Kč


Zlatice prostřední "Weekend" /lat. Forsythia intermedia "Weekend"/
Známý opadavý keř, lidově nazýván "zlatý déšť". Tento kultivar dorůstá do výšky 1,5 až 2 metry. Okouzlí predevším během dubna svými žlutými květy, které vyráží na neolistěných větvičkách. Listy jsou zelené a na podzim se barví do žluta. Není náročný na pěstování. Dobře se mu daří na slunci, ale i v polostínu. Má rád lehčí a živné půdy. Pokud nebude mít dostatek světla, květů na keři bude méně. Je mrazuvzdorný.

Velikost 40-50cm - kontajner 2,5l - keř - 125Kč
Velikost 35-45cm - kmínek - 145Kč


Zmarlika jidášova /lat.Cercis siliquastrum/
Velmi atraktivní, opadavý listnatý keř či malý strom. Dorůstá do výšky 4 až 5 metrů a má velmi širokou korunu. Největší parádu udělá brzy na jaře. Od dubna, ještě před olistěním, vykvétá z větviček množství růžových květů. Listy jsou zelené a mají srdčitý tvar. Není náročná, nesnáší však přemokřené půdy. Dobře se jí bude dařit na slunném stanovišti. Je mrazuvzdorná do -18 stupňů.

Velikost 30-40cm - 265Kč