Trvalky, skalničky a trávy

V naší nabídce narazíte i na oblíbené trvalky a okrasné trávy. Nechybí netřesky, juky, zběhovce, čemeřice, dlužichy, kostřavy či ostřice.


Asfodelka žlutá /lat. Asphodeline lutea/
Velmi zajímavá trvalka z oblasti středomoří. Tvoří přízemní růžice, které připomínají trávu. Z jejich středu vyrůstá až jeden metr vysoký stvol, který nese ohromná hroznovitá květenství. Kvete od května, kdy se na stvolu rozbalují zářivě žluté květy. Preferuje slunná a vysušená stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Mrazuzvzdorná.

Velikost 10-20cm (v závislosti na ročním období) - 85Kč


Barvínek menší "Illumination" /lat. Vinca minor "Illumination"/
Stálezelená a půdokryvná trvalka. Má zlatožluté listy se zeleným okrajem. Tvoří husté půdokryvné porosty, které dorůstají do výšky asi 10-20cm. Rozrůstá se pomocí výhonů, které mají tendenci znovu kořenit. Kvete od května do září fialovomodrými květy. Dobře snáší slunná i stinná stanoviště. Preferuje vlhčí a propustné půdy. Mrazuzvzdorný.

Velikost 15-30cm - kontajner K9 - 45Kč


Barvínek menší "Atropurpureum" /lat. Vinca minor "Atropurpureum"/
Stálezelená a půdokryvná trvalka. Má zelené lístky a tvoří husté půdokryvné porosty, které dorůstají do výšky asi 10-20cm. Rozrůstá se pomocí výhonů, které mají tendenci znovu kořenit. Kvete od května do září fialovými květy. Dobře snáší slunná i stinná stanoviště. Preferuje vlhčí a propustné půdy. Mrazuzvzdorný.

Velikost 15-30cm - kontajner K9 - 45Kč


Bergénie srdčitá "Shoeshine Rose" /lat. Bergenia cordifolia "Shoeshine Rose"/
Stálezelená trvalka s kompaktním růstem. Má velké oválné listy, které během roku mění barvu od zelené až po vínově červenou. Kvete v dubnu růžovými květy, které vyrůstají na stoncích. Tato trvalka není náročná na pěstování. Má ráda polostín a dobře propustnou půdu bohatou na živiny. Je mrazuvzdorná. 

Velikost - kontajner - K9 - 85Kč


Čechrava čínská /lat. Astilbe chinensis/
Trvalka která dorůstá do výšky až 50cm. Má zelené listy, které jsou lesklé. Upoutá svými květy, které vyrůstají na dlouhých stoncích a tvoří krásné chocholy. Tanto kultivar má květy růžové a kvete od července do srpna. Má ráda polostín až stín. Potřebuje vlhčí půdy bohaté na živiny. Je mrazuvzdorná.

Velikost 20-25cm - 85Kč


Čemeřice východní /lat. Helleborus orientalis/
Krásná trvalka, která vám udělá radost svými květy během zimních měsíců. Tento druh čemeřice má mnoho kultivarů. Začíná kvést již koncem ledna a kvete až do dubna. Vytváří trsy neopadavých, kožovitých listů. Dorůstá do výšky až 40cm. Má ráda polostín. Nemá ráda velké teplo. Preferuje dobře propustné půdy, nesnáší přemokření. Je mrazuvzdorná. Jedovatá.

Velikost 20-30cm - 125Kč


Čistec vlnatý /lat.Stachys byzantina/
Suchomilná trvalka pocházející z Kavkazu. Má plstnaté, stříbřitě zelené listy. Roste poměrně rychle a tvoří husté porosty. Kvete od června do srpna drobnými, fialkovými květy, které vyrustají na stoncích a připomínají klas. Květy mohou být až 40cm vysoké. Je nenáročný na pěstování. Preferuje slunná a sušší místa. Nevyžaduje mimořádnou závlahu. Je mrazuvzdorný do -28°C.

Velikost 10-15cm - 65Kč


Dlužicha americká "Palace purple" /lat. Heuchera am. "Palace purple"/
Trvalka se zvlněnými bronzovo-červenými listy, které se někdy vybarvují až do tmavé purpurové barvy. Tvoří přízemní růžici, ze které vyrůstají stonky s drobnými bílými kvítky. Kvete od června do srpna. Potřebuje vlhčí propustné půdy a nemá ráda dlouhodobé sucho. Dobře snese slunce i polostín. Je mrazuvzodrná. Dobře se jí daří v záhonech i v květináčích na balkonech či terasách.

Velikost 10-15cm - 95Kč


Dlužicha krvavá "Coral forest" /lat. Heuchera sanguinea "Coral forest"/
Krásně kvetoucí trvalka se zvlněnými zelenými listy a korálově červenými květy. Tvoří přízemní růžici, ze které vyrůstají červené stonky s drobnými zvonečky. Kvete od června do července. Potřebuje humózní propustnou půdu a nemá ráda dlouhodobé sucho. Je mrazuvzodrná až do -40 stupňů. Dobře se jí daří v záhonech i v květináčích na balkonech či terasách.

Velikost 10-15cm - 95Kč


Dlužicha americká "Marvelous Marble Silver" /lat. Heuchera am. "Marvelous Marble Silver"/
V posledních letech velmi oblíbená trvalka. Tento kultivar má krásné, mramorované, zeleno-fialové listy. Tvoří přízemní růžici, ze které vyrůstají stonky s drobnými bílými kvítky. Kvete od června do srpna. Potřebuje vlhčí propustné půdy a nemá ráda dlouhodobé sucho. Dobře snese slunce i polostín. Je mrazuvzodrná. Dobře se jí daří v záhonech i v květináčích na balkonech či terasách.

Velikost 10-15cm - 95Kč


Dlužicha "Velvet night" /lat. Heuchera "Velvet night"/ je oblíbená trvalka, která tvoří přízemní růžici. Tento kultivar má velmi výrazní žilkovaní. Barvy listů jsou zeleno - vínovo - stříbřité. Kvete od června do srpna. Potřebuje vlhčí propustné půdy a nemá ráda dlouhodobé sucho. Dobře snese slunce i polostín. Je mrazuvzodrná. Dobře se jí daří v záhonech i v květináčích na balkonech či terasách.

Velikost kontajner 1 litr - vzorstlá - 150Kč


Dochan psárkovitý - Vousatec /lat. Pennisetum alopecuroides /
Elegantní okrasná travina. Má zelené listy a tvoří až 1 metr vysoké trsy. Ke konci léta kvete nápadnými žlutohnědými až purpurovými klasy připomínající štětkovec. Preferuje slunná stanoviště. Nemá ráda příliš přemokřené půdy. Je mrazuvzdorná. Na zimu je ideální svázat staré listy do snopu. Brzy z jara sestřihneme asi na 10cm. Rostlina na zimu zasychá a s příchodem jara opět obráží.

Skladem od června.


Hluchavka pitulník /lat.Lamium galeobdolon "Variegata"/

Vytrvalá, půdokryvná trvalka. Je velmi dekorativní svými srdčitými listy, které jsou panašované a mají zeleno-bílou barvu. Pomocí oddenků tvoří půdokryvné porosty, které dorůstají do výšky asi 30cm. Kvete od května do července žlutými květy. Není náročná na stanoviště, ale má ráda polostinná až stinná místa. Preferuje vlhčí a propustné půdy. Mrazuzvzdorná.

Velikost 10-20cm - 35


Hluchavka skvrnitá "Beacon silver" /lat. Lamium maculatum "Beacon silver"/
Půdokryvná trvalka se stříbřitě mramorovanými listy a červenofialovými květy. Kvete během května a června. Dorůstá do výšky až 15cm a tvoří husté koberce. Preferuje spíše polostín a stín. Vyhovují jí mírně vlhké půdy. Je mrazuvzdorná.

Velikost - kontajner K9 - 75Kč


Bohyška - Hosta minima /lat. Hosta/
Trvalka, která pochází z japonských ostrovů. Okrasná je hlavně svými listy. Skupina bohyšek čítá mnoho kultivarů. Zpravidla dorůstá do výšky asi 50cm. Kvete během léta. Bohyšky mají rády polostín až stín. Nemají rády přímé slunce. Preferuje vlhčí a propustné půdy. Mrazuzvzdorná.

Tento kultivar dorůstá do výšky asi 15cm.

Velikost 5-15cm (v závislosti na ročním období)  - 75Kč


Hosta /Bohyška/ "Frances Williams" /lat. Hosta sieboldiana "Frances Williams"/
Trvalka, která je okrasná je hlavně svými listy. Skupina bohyšek čítá mnoho kultivarů. Zpravidla dorůstá do výšky asi 50cm. Kvete během léta. Tento kultivar má zeleno-žluté listy. Bohyšky mají rády polostín až stín. Nemají rády přímé slunce. Preferuje vlhčí a propustné půdy. Mrazuzvzdorná.

Velikost 20-30cm (v závislosti na ročním období) - 115Kč


Huseník výběžkatý "Variegata" /lat. Arabis procurrens Variegata/
Půdokryvná skalnička, která tvoří velmi husté porosty sytě zelených, bíle lemovaných růžic o výšce 5 až 10 cm. Kvete od dubna do července bílými drobnými květy. Nenáročná trvalka, která má ráda slunce i polostín. Potřebuje dostatek vláhy. Je mrazuvzdorná.

Velikost - kontajner K9 - 65Kč


Hvězdnice novobelgická "Henry purple" /lat. Aster novi-belgii "Henry Purple"/
Krásná trvalka, která zpestří pochmurné podzimní dny. Jedná se o zástupce plnokvětých aster. Kvete velmi bohatě od října až do prvních mrazíků. Květy jsou fialové. Vytváří velmi husté keříky, které jsou olistěny jemnými, zelenými lístky. Preferuje spíše slunné stanoviště a vlhčí, dobře propustné půdy. Je mrazuvzdorná.

Velikost 5-35cm (v závislosti na ročním období) - 85Kč


Hvozdík /lat. Dianthus/
Trvalka rozšířená v mnoha kultivarech téměř po celé Evropě. Hvozdík má ůzké listy a tvoří stříbřito-zelené polštáře. Tento kultivar má růžovo-vínové květy, které vykvétají během června až srpna. Výška rostliny během květu je asi 20cm. Má rád slunná místa, dobře se mu daří v sušších propustných půdách. Snese i polostín a nemá rád přemokřené půdy. Je mrazuvzdorný.

Dočasně vyprodáno.


Chrpa bělavá "Bright Rose" /lat. Centaurea dealbata "Bright Rose" /
Nenáročna, krásně kvetoucí trvalka. Dorůstá do výšky až 60 centimetrů. Kvete od konce května nebo začátku června až srpna. Je lákadlem pro motýly a včely. Květenství připomíná bodlák a má růžovou barvu s bílým středem. Preferuje slunná, sušší stanoviště s dobře propustnou půdou. Mrazuvzdorná.

Velikost - kontajner K9 - 75Kč


Imperata válcovitá "Red baron" /lat. Imperata cylindrica "Red Baron"/
Krásně zbarvená okrasná travina. Vytváří kompaktní trsy a dorůstá do výšky asi 40cm. Má zelené listy, které jsou na koncích sytě červené. Preferuje slunná stanoviště, kde bude nejlépe vybarvená, ale nevadí ji ani polostín. Nemá ráda příliš přemokřené, ani příliš přesušené půdy. Je mrazuvzdorná. Travina na zimu zasychá a s příchodem jara opět obráží.

Velikost 10-40cm (v závislosti na ročním období) - 110Kč


Jirnice modrá /lat. Polemonium caeruelum/
Středně vysoká trvalka, která může dorůst až do výšky 80cm. Kvete od května do září. Květy vyrůstají ze středu trsu na dlouhých stoncích a mají modrou barvu. Má ráda slunná místa, ale snese i polostín. Půda postačí běžná, ale dostatečné vlhká a dobře propustná. Je mrazuvzdorná.

Velikost 10-30cm (v závislosti na ročním období) - 65Kč


Juka vláknitá /lat. Yucca filamentosa/
Rostlina pocházející z jižní části USA. Vytváří přízemní růžici zelených až modrozelených listů. Kvete na přelomu června a července bílými květy. Květy mají tvar zvonečku a vyrůstají až na 2 metry dlouhých stoncích. Po odkvětu je dobré stonek odříznout. Samotná rostlina dosahuje výšky až 1 metr. Má ráda slunná místa, dobře se ji daří v sušších propustných půdách. Mrazuvzdorná asi do -18 stupňů.

Velikost 30-35cm - 95Kč


Kamejka /lat. Lithodora diffusa/ je zajímavá trvalka, která tvoří krásné polštáře. Kvete od května do června zářivě modrými květy, které mají v průměru asi 2cm. Dorůstá do výšky 10-20cm. Má ráda slunná stanoviště. Zejména v zimě je citlivá na přemokření. Je mrazuvzodrná až do -18 stupňů.

Velikost - kontajner K10 - 85Kč


Kapraď /lat. Dryopteris/
Vytrvalá rostlina, která často obývá stinné lesy. Listy má stopkaté, dvojitě péřovitě složené a mají sytě zelenou barvu. Mladé listy jsou spirálovitě stočené. Může dorůst do výšky až 1 metr. Potřebuje vlhčí propustné půdy a nemá ráda dlouhodobé sucho. Dobře snese slunce, pokud má dostatečnou zálivku. Je mrazuvzodrná. Pro bohatý růst je dobré po zimně odumřelé listy odstřihnout. Je ideální do venkovských zahrad i jako podrost.

Velikost 10-15cm - 55Kč


Kavyl péřovitý /lat. Stipa tenuissima/
Okrasná tráva, která je zajímavá svým vzhledem. Její jemné lístky plápolají i v tom nejjemnějším vánku. Tvoří přibližně 50 cm vysoké trsy. Preferuje slunná stanoviště. Nemá ráda příliš přemokřené půdy. Je mrazuvzdorná. 

Skladem 20-30cm - kontajner K9 - 85Kč


Kohoutek věncový /lat. Lychnis coronaria/
Trvalku řadíme mezi hvozdíkovité. Má chlupaté, stříbřitozelené listy. Kvete od července do srpna růžovo-fialovými kvítky, které krásně vynikají na světlých listech. V dospělosti může dorůst až do výšky 60cm. Má rád slunná místa, dobře se mu daří v sušších propustných půdách. Nemá velké nároky na zavlažování a nemá rád přemokření. Je mrazuvzdorný.

Velikost kontajneru K9 - 45Kč


Koniklec obecný /lat. Pulsatilla vulgaris/
Oblíbená jarní trvalka, která kvete od dubna do května. Počet květů se zvyšuje s věkem rostliny. Květy mají zvonkovitý tvar. Rostlina dorůstá do výšky asi 20cm. Má rád slunná stanoviště a dobře odvodněné půdy. Je mrazuvzdorný. Ilustrační fotografie, barva květů se může lišit.

Velikost kontajneru - K9 - mix barev - 65Kč


Kosmatec /lat. Delosperma congestum/
Trvalka, která dorůstá do výšky jen 5 centimetrů, ale šířky až 50cm. Má zelené, dužnaté listy. Kvete od června do října žlutými květy. Má rád slunná, sušší stanoviště a hlinitopísčité půdy. Nemá ráda přemokření. Mrazuvzdorný.

Velikost - kontajner K10 - 55Kč


Kostřava popelavá/lat. Festuca cinerea glauca/
Tato stále zelená tráva má zelené až stříbrnomodré listy a tvoří hustý trs. Je mrazuvzdorná až do -23 stupňů. Vydrží i extrémní sucho, nemá ráda přemokřené půdy.

Velikost 10-20cm  - 55Kč


Kostřava walliská "Glaucantha" lat. Festuca valesiaca "Glaucantha"/
Okrasná tráva, která je rozšířená na skalách a suchých stepích střední a jižní Evropy. Tato stále zelená tráva má úzké, zelenomodré listy a tvoří půlkulovité husté trsy. Dorůstá do výšky asi 20cm. Je mrazuvzdorná až do -29 stupňů. Preferuje slunná a spíše suchá stanoviště, nemá ráda přemokřené půdy.

Velikost 10-20cm - 65Kč


Kuklík šarlatový "Borisii" /lat. Geum coccineum "Borisii"/
Trvalka pocházející z Balkánu. Kultivar "Borisii" je dlouho kvetoucí a má krásné oranžovo-červené květy. Vykvétá na začátku léta, poté si rostlina chvíli odpočine a od konce prázdnin vykvétá znovu. Dorůstá do výšky asi 40cm. Má sytě zelené laločnaté listy, které trochu připomínají listy pelargónií. Dobře snáší slunce i polostín, dobře se mu daří ve vlhkých propustných půdách. Nemá rád přemokření.

Velikost 10-20cm - 85Kč


Lomikámen "Tumbling Waters" /lat. Saxifraga "Tumbling Waters"/
Půdokryvná skalnička, která vytváří trsy velkých i menších růžic. Kvete bílými květy, které vyrůstají až na 70cm vysokých latách. Listy jsou stříbřitě zelené, s povápněnými kraji. Nenáročná trvalka, která má ráda dopře propustné půdy a slunná stanoviště. Je mrazuvzdorný.

Velikost - kontajner K7 - 65Kč


Lomikámen "Touran Deep red" /lat. Saxifraga "Touran Deep red"/
Půdokryvná skalnička, která vytváří přízemní polštáře. Kvete od dubna do května drobnými červenými květy. Dorůstají do výšky asi 15cm. Nenáročná trvalka, která má ráda dopře propustné půdy a slunná stanoviště. Je mrazuvzdorný.

Dočasně vyprodáno.


Levandule úzkolistá "Blue Scent Early" /lat. Lavandula angustifolia "Blue Scent Early"/
Rostlina jejímž domovem je Středomoří a severní Afrika. Kultivar "Blue Scent Early" je menší, vzpřímená levandule, která vás omámí svou silnou vůní a krásnými květy. Vykvétá během července až srpna a dorůstá do výšky asi 25cm. Má úzké šedozelené listy. Preferuje slunná místa, dobře se ji daří v propustných půdách. Nemá ráda přemokření.

Velikost 10-20cm - 85Kč


Modřenec arménský /lat. Muscari armeniaca/
Trvalka původem ze Středomoří a řadí se do čeledi hyacintovité. Rostlina má zelené, úzké listy a tvoří přízemní růžice, které jsou 10-15cm vysoké. Od února do dubna vykvétají na stoncích hroznovitě uspořádané modré květy. Modřence vysazujeme na podzim. Má rád slunná místa i polostín. Preferuje dobře propustné půdy, nesnáší přemokření. Je mrazuvzdorný.

Velikost 5-15cm (v závislosti na ročním období) - kontajner K9 - 55Kč


Netík půvabný /lat. Adiantum venustum/
Krásný druh kapradiny, který připomíná pokojový netík . Listy mají sytě zelenou barvu a jsou třikrát až čtyřikrát zpeřené. Mladé listy jsou spirálovitě stočené. Může dorůst do výšky až 60cm. Preferuje stín a vlhčí humózní půdy. Mrazuvzdorný druh, čas od času pěstovaný ve skalkách na chráněných místech stinných zahrad.

Velikost 5-15cm - 95Kč


Netřesk /lat. Sempervivum /
Půdokryvná, stálezelená a mrazuvzdorná skalnička. Je nenáročná na pěstování, dobře snáší slunce. Netřesk nemá rád přemokřené půdy. Nějaký čas vydrží i bez vláhy. Je nedílnou součástí každé skalky. V nádobách a květináčích může zkrášlovat balkony či terasy během celého roku.

Skladem od poloviny května.


Netřesk "Brigitte" /lat. Sempervivum "brigitte"/
Tento kultivar vytváří středně velké růžice. Má zelenou barvu a tmavší špičky, přes léto může být lehce fialový. Netřesk nemá rád přemokřené půdy. Nějaký čas vydrží i bez vláhy. Je nedílnou součástí každé skalky. V nádobách a květináčích může zkrášlovat balkony či terasy během celého roku.

Velikost kontajneru K9 - 55Kč


Netřesk "Ruby heart" /lat. Sempervivum "Ruby heart"/
Vytváří menší růžice. Jeho dužnaté listy mají ve středu tmavě vínovou barvu a po okrajích vinovou až zelenou. Netřesk nemá rád přemokřené půdy. Nějaký čas vydrží i bez vláhy. Je nedílnou součástí každé skalky. V nádobách a květináčích může zkrášlovat balkony či terasy během celého roku.

Velikost kontajneru K9 - 65Kč


Netřesk výběžkatý /lat. Sempervivum globiferum/
Půdokryvná, stálezelená a mrazuvzdorná skalnička. Je nenáročná na pěstování, dobře snáší slunce. Vytváří drobné svěže zelené růžice. Mladé netřesky jsou ve tvaru kuliček. Netřesk nemá rád přemokřené půdy. Nějaký čas vydrží i bez vláhy. Je nedílnou součástí každé skalky.

Velikost kontajneru K9 - 55Kč


Orlíček plnokvětý "Winky Double Red-White" /lat. Aquilegia vulgaris "Winky Double Red-White"/
Trvalka, která tvoří kompaktní husté trsy. Má zelené listy. Od května do července vykvétají na pevných stoncích vzpřímené květy. Tento kultivar kvete velmi bohatě a má dvoubarevný květ, jehož barva je červenovínová a bílá. Dorůstá do výšky 30-40cm. Dobře snáší slunce i polostín. Preferuje propustné půdy. Nesnáší přemokření a sucho. Mrazuzvzdorný.

Velikost - kontajner K9 - 65Kč


Ostřice japonská "Variegata" /lat. Carex morrowii "Variegata" /
Exoticky vyhlížející stálezelená okrasná travá. Tvoří přibližně 40 cm vysoké trsy s úzkými, jemně převislými listy. Listy mají zelený střed žluto-bílé okraje. Travina vyžaduje polostín až stín. Má ráda vlhčí, ale velmi dobře propustné půdy. Je mrazuvzdorná do -23 stupňů.

Velikost 20-30cm - 85Kč


Pavinec vytrvalý "Blue light" /lat. Jasione laevis "Blue light"/
Nenáročná trvalka, která vytváří vemi husté bohánky z uzkých, světle zelených lístků. V červenci vykvétají na 20cm vysokých stoncích krásné květy. Květy jsou blankytně modré a mají tvar střapatých koulí. Má rád slunná místa i polostín. Preferuje dobře propustné půdy, nesnáší přemokření. Je mrazuvzdorný.

Velikost 5-10cm - kontajner K9 - 75Kč


Pryšec chvojka /lat. Euphorbia cyparissias/
Trvalka, která tvoří kompaktní keřiky. Má čárkovité zelené listy, které působí v zahradě velmi dekorativně. Kvete od dubna do června žluto-zelenými květy. Po odkvětu se dopuručují stonky odstřihnout. Dorůstá do výšky asi 50cm a jeho šťáva je jedovatá. Dobře snáší slunce i polostín. Preferuje propustné půdy a dobře snáší sucho. Mrazuzvzdorný. Rostlina na zimu zasychá a s příchodem jara opět obráží.

Velikost 5- 20cm (v závislosti na ročním období) - 65Kč


Prvosenka jarní /lat. Primula veris/
Trvalka známá též jako Petrklíč. Dorůstá do výška asi 20cm. Tvoří přízemní růžice světle zelených listů, ze kterých od března do května vyrůstají stonky se žlutými květy. Preferuje spíše polostín, ale zvládne i slunná místa. Nemá ráda přemokřené půdy, v nichž mohou její kořeny zahnívat. Je mrazuvzdorná.

Velikost 5-15cm (v závislosti na ročním období) - 45Kč


Rdesno – Hadí kořen /lat. Polygonum aff. Kabouter (Bistorta) /
Stélezelená, půdokryvná trvalka s nápadně dlouhým klasovitým květenstvím. Kvete od června do října světle růžovými květy. Dorůstá do výšky až 20cm. Dobře snáší sluneční světlo i polostín, nesnáší úpal. Preferuje vlhké půdy. Je mrazuvzdorná. 

Velikost 5-15cm (v závislosti na ročním období) - 85Kč


Řebříček tužebníkový "Cloth of Gold" /lat. Achillea filipendulina "Cloth of gold"/
Trvalka, původem z Kavkazu a Malé Asie. Tento kultivar dorůstá do výšky až 120 centimetrů. Kvete od července do září žlutými květy, které vyrůstají na vzpřímených stoncích. Květy jsou vhodné k sušení. Není náročný na pěstování. Má rád slunná místa a sušší stanoviště. Mrazuvzdorný do -20 stupňů.

Velikost 5-30cm (v závislosti na ročním období) - 65Kč


Rozchodník velký "Seduction Green pink" /lat. Sedum telephium "Seduction Green pink"/
Krásně kvetoucí trvalka. Dorůstá do výšky asi 50cm a tvoří vzpřímený keřik. Kvete od srpna do září drobnými růžovými květy. Listy jsou dužnaté a mají šedozelenou barvu. Na podzim stačí odkvetlou rostlinu zastřihnout a na jaře vyrazí nová. Preferuje slunná a sušší stanoviště. Nemá rád přemokření. Mrazuvzdorný.

Velikost 20-35cm - 95Kč


Rozchodník bílý "Coral carpet" /lat. Sedum album "Coral carpet"/
Má drobné masité lístky, které během roku mění barvu. Od zelené až po červenohnědou. Dorůstá do výšky asi 10cm. Ve skalkách tvoří nádherné koberce. Kvete od června do července bílými květy. Má rád slunná místa, dobře se mu daří v sušších propustných půdách, na skalkách a na kamenitých místech. Je mrazuvzdorný.

Velikost kontajneru K9 - 55Kč


Rozchodník pochybný "Variegata" /lat. Sedum spurium "Variegatum"/
Trvalka rozšířená téměř po celé Evropě. Tento kultivar má zajímavé panašované listy, které upoutají na první pohled. Listy jsou zelené s bílým lemováním. Dorůstá do výšky asi 15cm. Ve skalkách tvoří nádherné koberce. Kvete během léta růžovými květy. Má rád slunná místa, dobře se mu daří v sušších propustných půdách. Snese i polostín. Je mrazuvzdorný.

Velikost kontajneru K9 - 55Kč


Rozchodník "Silver"/lat. Sedum rupestre "Silver"/
Nízká, půdokryvná, trvalka rozšířená téměř po celé Evropě. Tvoří šedozelené polštáře a dorůstá do výšky asi 10cm. Kvete od července do srpna žlutými květy. Krásně kontrastuje s jinými půdokryvnými rostlinami. Má rád slunná místa, dobře se mu daří v sušších propustných půdách. Je mrazuvzdorný.

Velikost kontajneru K9 - 45Kč


Smělek sivý /lat. Koeleria glauca/
Okrasná, stálezelená tráva, která vytváří husté trsy. Listy má má úzké a mají zelenomodrou barvu. Dorůstá do výšky asi 20cm. Je mrazuvzdorný. Preferuje slunná a spíše suchá stanoviště, nemá rád přemokřené půdy. Půda je ideální hlinitopísčitá.

Velikost 10-15cm - kontajner K9 - 55Kč


Sněženka podsněžník /lat. Galanthus nivalis/
Oblíbená jarní cibulovina. Sněženky často nakvétají ještě pod sněhem. Kvetou bílými vonnými květy během února až března. Má ráda vlhčí, ale dobře propustné půdy, slunce i polostín. Dorůstá do výšky asi 20cm. Nenáročná, dobře se množí. Je mrazuvzdorná.

Velikost - kontajner K9 - 45Kč


Tařička zahradní "Hamburger Stadtpark" /lat. Aubrieta hybrida "Hamburger Stadtpark"/
Oblíbená trvalka s krásným kvetením. Kvete od dubna do května fialovo-modrými kvítky se žlutým středem. Dorůstá do výšky asi 10cm. Má ráda slunná stanoviště i polostín. Vyhovuje jí dobře propustná půda. Je mrazuvzdorná.

Velikost - kontajner K10 - 65Kč


Tlustonitník klasnatý /lat. Pachysandra terminalis/
Stálezelená a půdokryvná trvalka pocházející z Japonska a Číny. Má sytě zelené, lesklé listy. Tvoří husté půdokryvné porosty, které dorůstají do výšky asi 25cm. Kvete od dubna do května drobnými bílými květy. Má rád polostinná až stinná stanoviště. Preferuje vlhčí a propustné půdy. Mrazuzvzdorný. 

Velikost 10-20cm - 75Kč


Touleň srdčitá "Chameleon" /lat. Houttuynia cordata "Chameleon"/
Vhlkomilná trvalka s pestrobarevným zbarvením listů. Listy jsou široce srdčitě a během roku se mění do mnoha barev od zelené, bílé až po růžovou. Dorůstá do výšky 20-30cm. Má ráda slunná stanoviště i polostín. Vyhovuje jí vlhčí půda, dobře zvládá i přemokření. Je mrazuvzdorná až do -18 stupňů.

Velikost 15-20cm (v závislosti na ročním období) - 65Kč


Trávnička přímořská "Armada White" /lat. Armeria maritima "Armada White" /
Stálezelená až poloopadavá trvalka s úzkými sytě zelenými listy, které tvoří bohatý trs. Na stoncích vysokých asi 15cm tvoří kulatá květenství s bílými chocholkami květů, které kvetou od června do července. Má ráda slunná stanoviště a dobře propustnou půdu. Nemá ráda přemokření, ale není suchomilná. Je mrazuvzodrná až do -34 stupňů.

Velikost kontajneru - K9 - 65Kč


Violka vonná /lat. Viola odorata/
Trvalka lidově známá jako fialka. Rostlina má zelené, vejčité listy a tvoří přízemní růžice, které jsou 10-15cm vysoké. Má vonné fialové květy. V nabídce máme i rostliny s bílými květy. Fialky vykvétají brzy na jaře. Mají rády slunná místa i polostín. Nejsou náročné na pěstování. Jsou mrazuvzdorné.

Velikost 5-10cm (v závislosti na ročním období) - 45Kč


Zběhovec plazivý "Mahagon" /lat. Ajuga reptans "Mahagon"/
Půdokryvná trvalka běžná v listnatých lesích. Dorůstá výška 10 až 20 cm. Tvoří růžice, které mají tmavě zelenohnědé až purpurovězelené listy. Květy jsou modrofialové barvy a hluchavkovitého tvaru. Kvete od května do července. Nenáročná trvalka, která má ráda vlhčí půdu a stinná místa skalek. Je mrazuvzdorná.

Velikost kontajneru K9 - 55Kč


Zběhovec plazivý "Rainbow" /lat. Ajuga reptans "Rainbow"/
Půdokryvná trvalka běžná v listnatých lesích. Dorůstá výška 10 až 20 cm. Tvoří růžice, které mají zelenobronzové až purpurovězelené listy. Květy jsou modrofialové barvy a hluchavkovitého tvaru. Kvete od května do července. Nenáročná trvalka, která má ráda vlhčí půdu a stinná místa skalek. Je mrazuvzdorná.

Velikost kontajneru K9 - 65Kč


Zpět do hlavní nabídky.