Trvalky

V naší nabídce narazíte i na oblíbené trvalky a okrasné trávy. Nechybí netřesky, juky, zběhovce, čemeřice, dlužichy, kostřavy či ostřice.


Barvínek menší "Atropurpureum" /lat. Vinca minor "Atropurpureum"/
Stálezelená a půdokryvná trvalka. Má zelené lístky a tvoří husté půdokryvné porosty, které dorůstají do výšky asi 10-20cm. Rozrůstá se pomocí výhonů, které mají tendenci znovu kořenit. Kvete od května do září fialovými květy. Dobře snáší slunná i stinná stanoviště. Preferuje vlhčí a propustné půdy. Mrazuzvzdorný.

Velikost 15-30cm - kontajner K9 - 45Kč


Barvínek menší "Illumination" /lat. Vinca minor "Illumination"/
Stálezelená a půdokryvná trvalka. Má zlatožluté listy se zeleným okrajem. Tvoří husté půdokryvné porosty, které dorůstají do výšky asi 10-20cm. Rozrůstá se pomocí výhonů, které mají tendenci znovu kořenit. Kvete od května do září fialovomodrými květy. Dobře snáší slunná i stinná stanoviště. Preferuje vlhčí a propustné půdy. Mrazuzvzdorný.

Velikost 10-20cm - kontajner K9 - 55Kč


Bergénie srdčitolistá "Winterglut" /lat. Bergenia cordifolia "Winterglut"/
Stálezelená trvalka s kompaktním růstem. Má velké oválné listy, které během roku mění barvu od zelené až po vínově červenou. Kvete v dubnu růžovými květy, které vyrůstají na stoncích. Tato trvalka není náročná na pěstování. Má ráda polostín a dobře propustnou půdu bohatou na živiny. Je mrazuvzodrná.

Velikost 25-35cm - 95Kč


Čemeřice východní /lat. Helleborus orientalis/
Krásná trvalka, která vám udělá radost svými květy během zimních měsíců. Tento druh čemeřice má mnoho kultivarů. Začíná kvést již koncem ledna a kvete až do dubna. Vytváří trsy neopadavých, kožovitých listů. Dorůstá do výšky až 40cm. Má ráda polostín. Nemá ráda velké teplo. Preferuje dobře propustné půdy, nesnáší přemokření. Je mrazuvzdorná. Jedovatá.

Velikost 20-30cm - 125Kč


Čistec vlnatý /lat. Stachys byzantina/
Suchomilná trvalka pocházející z Kavkazu. Má plstnaté, stříbřitě zelené listy. Roste poměrně rychle a tvoří husté porosty. Kvete od června do srpna drobnými, fialkovými květy, které vyrustají na stoncích a připomínají klas. Květy mohou být až 40cm vysoké. Je nenáročný na pěstování. Preferuje slunná a sušší místa. Nevyžaduje mimořádnou závlahu. Je mrazuvzdorný do -28°C.

Velikost 10-15cm - 65Kč


Dlužicha americká "Marvelous Marble Silver" /lat. Heuchera am. "Marvelous Marble Silver"/
V posledních letech velmi oblíbená trvalka. Tento kultivar má krásné, mramorované, zeleno-fialové listy. Tvoří přízemní růžici, ze které vyrůstají stonky s drobnými bílými kvítky. Kvete od června do srpna. Potřebuje vlhčí propustné půdy a nemá ráda dlouhodobé sucho. Dobře snese slunce i polostín. Je mrazuvzodrná. Dobře se jí daří v záhonech i v květináčích na balkonech či terasách.

Velikost 10-15cm - 95Kč


Dlužicha americká "Palace purple" /lat. Heuchera am. "Palace purple"/
Trvalka se zvlněnými bronzovo-červenými listy, které se někdy vybarvují až do tmavé purpurové barvy. Tvoří přízemní růžici, ze které vyrůstají stonky s drobnými bílými kvítky. Kvete od června do srpna. Potřebuje vlhčí propustné půdy a nemá ráda dlouhodobé sucho. Dobře snese slunce i polostín. Je mrazuvzodrná. Dobře se jí daří v záhonech i v květináčích na balkonech či terasách.

Velikost 10-15cm - 95Kč


Dlužicha krvavá "Coral forest" /lat. Heuchera sanguinea "Coral forest"/
Krásně kvetoucí trvalka se zvlněnými zelenými listy a korálově červenými květy. Tvoří přízemní růžici, ze které vyrůstají červené stonky s drobnými zvonečky. Kvete od června do července. Potřebuje humózní propustnou půdu a nemá ráda dlouhodobé sucho. Je mrazuvzodrná až do -40 stupňů. Dobře se jí daří v záhonech i v květináčích na balkonech či terasách.

Velikost 10-15cm - 95Kč


Dochan psárkovitý - Vousatec /lat. Pennisetum alopecuroides /
Elegantní okrasná travina. Má zelené listy a tvoří až 1 metr vysoké trsy. Ke konci léta kvete nápadnými žlutohnědými až purpurovými klasy připomínající štětkovec. Preferuje slunná stanoviště. Nemá ráda příliš přemokřené půdy. Je mrazuvzdorná. Na zimu je ideální svázat staré listy do snopu. Brzy z jara sestřihneme asi na 10cm. Rostlina na zimu zasychá a s příchodem jara opět obráží.

Velikost 10-40cm (v závislosti na ročním období) - 150Kč


Hluchavka pitulník /lat.Lamium galeobdolon "Variegata"/

Vytrvalá, půdokryvná trvalka. Je velmi dekorativní svými srdčitými listy, které jsou panašované a mají zeleno-bílou barvu. Pomocí oddenků tvoří půdokryvné porosty, které dorůstají do výšky asi 30cm. Kvete od května do července žlutými květy. Není náročná na stanoviště, ale má ráda polostinná až stinná místa. Preferuje vlhčí a propustné půdy. Mrazuzvzdorná.

Velikost 10-20cm - 45Kč


Hluchavka skvrnitá "Beacon silver" /lat. Lamium maculatum "Beacon silver"/
Půdokryvná trvalka se stříbřitě mramorovanými listy a červenofialovými květy. Kvete během května a června. Dorůstá do výšky až 15cm a tvoří husté koberce. Preferuje spíše polostín a stín. Vyhovují jí mírně vlhké půdy. Je mrazuvzdorná.

Velikost 5-10cm - 75Kč


Bohyška - Hosta /lat. Hosta/
Trvalka, která pochází z japonských ostrovů. Okrasná je hlavně svými listy. Skupina bohyšek čítá mnoho kultivarů. Zpravidla dorůstá do výšky asi 50cm. Kvete během léta. Bohyšky mají rády polostín až stín. Nemají rády přímé slunce. Preferuje vlhčí a propustné půdy. Mrazuzvzdorná.

Velikost 5-15cm (v závislosti na ročním období) - zakrslý kultivar - 75Kč


Huseník výběžkatý "Variegata" /lat. Arabis procurrens Variegata/
Půdokryvná skalnička, která tvoří velmi husté porosty sytě zelených, bíle lemovaných růžic o výšce 5 až 10 cm. Kvete od dubna do července bílými drobnými květy. Nenáročná trvalka, která má ráda slunce i polostín. Potřebuje dostatek vláhy. Je mrazuvzdorná.

Velikost 5-10cm - kontajner K9 - 65Kč


Hvězdnice novobelgická "Henry purple" /lat. Aster novi-belgii "Henry Purple"/
Krásná trvalka, která zpestří pochmurné podzimní dny. Jedná se o zástupce plnokvětých aster. Kvete velmi bohatě od října až do prvních mrazíků. Květy jsou fialové. Vytváří velmi husté keříky, které jsou olistěny jemnými, zelenými lístky. Preferuje spíše slunné stanoviště a vlhčí, dobře propustné půdy. Je mrazuvzdorná.

Velikost 10 -20cm (v závislosti na ročním období) - 75Kč


Hvozdík /lat. Dianthus/
Trvalka rozšířená v mnoha kultivarech téměř po celé Evropě. Hvozdík má ůzké listy a tvoří stříbřito-zelené polštáře. Tento kultivar má růžovo-vínové květy, které vykvétají během června až srpna. Výška rostliny během květu je asi 20cm. Má rád slunná místa, dobře se mu daří v sušších propustných půdách. Snese i polostín a nemá rád přemokřené půdy. Je mrazuvzdorný.

Velikost 5-10cm - dočasně vyprodáno


Chrpa bělavá /lat. Centaurea dealbata/
Nenáročna, krásně kvetoucí trvalka. Dorůstá do výšky až 60 centimetrů. Kvete od konce května nebo začátku června až srpna. Je lákadlem pro motýly a včely. Květenství připomíná bodlák a má levandulovou barvu s bílým středem. Preferuje slunná, sušší stanoviště s dobře propustnou půdou. Mrazuvzdorná.

Velikost 10-15cm (v závislosti na ročním období) - 75Kč


Chrpa horská /lat. Centaurea montana/
Krásná trvalka, která přirozeně roste na horských loukách či lesních mýtinách. Dorůstá do výšky asi 50cm. Vytváří vzpřímené plstnaté lodyhy s kopinatými listy a fialovými květy na konci. Kvete od června do srpna. Preferuje spíše polostín a mírně vlhké, dobře propustné půdy. Je mrazuvzdorná.

Velikost 10-20cm (v závislosti na ročním období) - 75Kč


Imperata válcovitá "Red baron" /lat. Imperata cylindrica "Red Baron"/
Krásně zbarvená okrasná travina. Vytváří kompaktní trsy a dorůstá do výšky asi 40cm. Má zelené listy, které jsou na koncích sytě červené. Preferuje slunná stanoviště, kde bude nejlépe vybarvená, ale nevadí ji ani polostín. Nemá ráda příliš přemokřené, ani příliš přesušené půdy. Je mrazuvzdorná. Travina na zimu zasychá a s příchodem jara opět obráží.

Velikost 5-30cm (v závislosti na ročním období) - 85Kč


Jirnice modrá /lat. Polemonium caeruelum/
Středně vysoká trvalka, která může dorůst až do výšky 80cm. Kvete od května do září. Květy vyrůstají ze středu trsu na dlouhých stoncích a mají modrou barvu. Má ráda slunná místa, ale snese i polostín. Půda postačí běžná, ale dostatečné vlhká a dobře propustná. Je mrazuvzdorná.

Velikost 10-30cm (v závislosti na ročním období) - 65Kč


Juka vláknitá /lat. Yucca filamentosa/
Rostlina pocházející z jižní části USA. Vytváří přízemní růžici zelených až modrozelených listů. Kvete na přelomu června a července bílými květy. Květy mají tvar zvonečku a vyrůstají až na 2 metry dlouhých stoncích. Po odkvětu je dobré stonek odříznout. Samotná rostlina dosahuje výšky až 1 metr. Má ráda slunná místa, dobře se ji daří v sušších propustných půdách. Mrazuvzdorná asi do -18 stupňů.

Velikost 30-35cm - 95Kč


Kapraď /lat. Dryopteris/
Vytrvalá rostlina, která často obývá stinné lesy. Listy má stopkaté, dvojitě péřovitě složené a mají sytě zelenou barvu. Mladé listy jsou spirálovitě stočené. Může dorůst do výšky až 1 metr. Potřebuje vlhčí propustné půdy a nemá ráda dlouhodobé sucho. Dobře snese slunce, pokud má dostatečnou zálivku. Je mrazuvzodrná. Pro bohatý růst je dobré po zimně odumřelé listy odstřihnout. Je ideální do venkovských zahrad i jako podrost.

Velikost 10-30cm (v závislosti na ročním období) - 85Kč


Kavyl péřovitý /lat. Stipa tenuissima/
Okrasná tráva, která je zajímavá svým vzhledem. Její jemné lístky plápolají i v tom nejjemnějším vánku. Tvoří přibližně 50 cm vysoké trsy. Preferuje slunná stanoviště. Nemá ráda příliš přemokřené půdy. Je mrazuvzdorná.

Velikost 10-15cm - 45Kč


Kohoutek věncový /lat. Lychnis coronaria/
Trvalku řadíme mezi hvozdíkovité. Má chlupaté, stříbřitozelené listy. Kvete od července do srpna růžovo-fialovými kvítky, které krásně vynikají na světlých listech. V dospělosti může dorůst až do výšky 60cm. Má rád slunná místa, dobře se mu daří v sušších propustných půdách. Nemá velké nároky na zavlažování a nemá rád přemokření. Je mrazuvzdorný.

Velikost 10-20cm (v závislosti na ročním období) - 75Kč

Kokarda osinatá "Burgunder" /lat. Gaillardia aristata "Burgunder"/
Trvalka, která není dlouhověká a přežívá na jednom místě tři až pět let. Dorůstá do výšky až 75 centimetrů. Vytváří hustý trs, ze kterého vykvétají od června do září velké květy. Květy jsou červené až vínovočervené se světlejším středem. Pokud odstraníte odkvetlé květy, prodloužíte tím její kvetení. Má ráda slunná, sušší stanoviště a hlinitopísčité půdy. Nemá ráda přemokření. Mrazuvzdorná do -35 stupňů.

Velikost 10-20cm (v závislosti na ročním období) - 75KčKosmatec Cooperův /lat. Delosperma cooperi/
Trvalka, která dorůstá do výšky jen 10 centimetrů, ale šířky až 50cm. Má zelené, dužnaté listy. Kvete od června do října růžovými květy. Má rád slunná, sušší stanoviště a hlinitopísčité půdy. Nemá ráda přemokření. Mrazuvzdorný.

Velikost 5cm (v závislosti na ročním období) - 75Kč


Kostřava popelavá/lat. Festuca cinerea glauca/
Tato stále zelená tráva má zelené až stříbrnomodré listy a tvoří hustý trs. Je mrazuvzdorná až do -23 stupňů. Vydrží i extrémní sucho, nemá ráda přemokřené půdy.

Velikost 10-20cm  - 65Kč


Kostřava walliská "Glaucantha" lat. Festuca valesiaca "Glaucantha"/
Okrasná tráva, která je rozšířená na skalách a suchých stepích střední a jižní Evropy. Tato stále zelená tráva má úzké, zelenomodré listy a tvoří půlkulovité husté trsy. Dorůstá do výšky asi 20cm. Je mrazuvzdorná až do -29 stupňů. Preferuje slunná a spíše suchá stanoviště, nemá ráda přemokřené půdy.

Velikost 10-20cm - 65Kč


Kuklík šarlatový "Borisii" /lat. Geum coccineum "Borisii"/
Trvalka pocházející z Balkánu. Kultivar "Borisii" je dlouho kvetoucí a má krásné oranžovo-červené květy. Vykvétá na začátku léta, poté si rostlina chvíli odpočine a od konce prázdnin vykvétá znovu. Dorůstá do výšky asi 40cm. Má sytě zelené laločnaté listy, které trochu připomínají listy pelargónií. Dobře snáší slunce i polostín, dobře se mu daří ve vlhkých propustných půdách. Nemá rád přemokření.

Velikost 10-15cm - 85Kč


Levandule úzkolistá "Blue Scent Early" /lat. Lavandula angustifolia "Blue Scent Early"/
Rostlina jejímž domovem je Středomoří a severní Afrika. Kultivar "Blue Scent Early" je menší, vzpřímená levandule, která vás omámí svou silnou vůní a krásnými květy. Vykvétá během července až srpna a dorůstá do výšky asi 25cm. Má úzké šedozelené listy. Preferuje slunná místa, dobře se ji daří v propustných půdách. Nemá ráda přemokření.

Velikost 10-25cm (v závislosti na ročním období) - 85Kč


Lomikámen "Touran Deep red" /lat. Saxifraga "Touran Deep red"/
Půdokryvná skalnička, která vytváří přízemní polštáře. Kvete od dubna do května drobnými červenými květy. Dorůstají do výšky asi 15cm. Nenáročná trvalka, která má ráda dopře propustné půdy a slunná stanoviště. Je mrazuvzdorný.

Velikost 5-15cm (v závislosti na ročním období) - dočasně vyprodáno


Lomikámen vždyživý /lat. Saxifraga paniculata/
Tvoří přízemní růžice o průměru až 6cm. Mají zelené kožovité lístky, které po okrajích vylučují uhličitan vápenatý. Kvete od června do července bílými drobnými květy, které vyrůstají až na 30cm vysokých stoncích. Nenáročná trvalka, která má ráda dopře propustné půdy a slunná stanoviště. Je mrazuvzdorná.

Velikost 5-10cm - 65Kč


Modřenec arménský /lat. Muscari armeniaca/
Trvalka původem ze Středomoří a řadí se do čeledi hyacintovité. Rostlina má zelené, úzké listy a tvoří přízemní růžice, které jsou 10-15cm vysoké. Od února do dubna vykvétají na stoncích hroznovitě uspořádané modré květy. Modřence vysazujeme na podzim. Má rád slunná místa i polostín. Preferuje dobře propustné půdy, nesnáší přemokření. Je mrazuvzdorný.

Velikost 5-15cm (v závislosti na ročním období)- kontajner K9 - 55Kč


Muhlenbeckia /lat. Muehlenbeckia complexa/

Poloopadavá, půdokryvná trvalka z Nového Zélandu. Má světle zelené, drobné lístečky. V období léta až podzimu se objevují nenápadné bílé květy. Krásně vypadá v závěsných nádobách. Může dorůst do délky až 4 metry. I když se jedná o oblíbenou pokojovou rostlinu, lze ji v našich podmínkách pěstovat venku celoročně. Uvádí se, že vydrží spolehlivě mrazy až do mínus 10 °C. Není náročná na pěstování, preferuje slunná stanoviště a vlhčí půdy.

Velikost 15-25cm - 85Kč


Netřesk /lat. Sempervivum /
Půdokryvná, stálezelená a mrazuvzdorná skalnička. Je nenáročná na pěstování, dobře snáší slunce. Netřesk nemá rád přemokřené půdy. Nějaký čas vydrží i bez vláhy. Je nedílnou součástí každé skalky. V nádobách a květináčích může zkrášlovat balkony či terasy během celého roku.

Velikost kontajneru K9 - mix kultivarů - 55Kč


Netřesk "Brigitte" /lat. Sempervivum "brigitte"/
Tento kultivar vytváří středně velké růžice. Má zelenou barvu a tmavší špičky, přes léto může být lehce fialový. Netřesk nemá rád přemokřené půdy. Nějaký čas vydrží i bez vláhy. Je nedílnou součástí každé skalky. V nádobách a květináčích může zkrášlovat balkony či terasy během celého roku.

Velikost kontajneru K9 - 65Kč


Netřesk "Jet stream" /lat. Sempervivum "Jet stream"/
Půdokryvná, stálezelená a mrazuvzdorná skalnička. Je nenáročná na pěstování, dobře snáší slunce. Tento kultivar vytváří menší tmavě červené růžice. Mladé lístky jsou zelené. Netřesk nemá rád přemokřené půdy. Nějaký čas vydrží i bez vláhy. Je nedílnou součástí každé skalky. V nádobách a květináčích může zkrášlovat balkony či terasy během celého roku.

Velikost kontajneru K9 - 65Kč


Netřesk "Ruby heart" /lat. Sempervivum "Ruby heart"/
Vytváří menší růžice. Jeho dužnaté listy mají ve středu tmavě vínovou barvu a po okrajích vinovou až zelenou. Netřesk nemá rád přemokřené půdy. Nějaký čas vydrží i bez vláhy. Je nedílnou součástí každé skalky. V nádobách a květináčích může zkrášlovat balkony či terasy během celého roku.

Velikost kontajneru K9 - 65Kč


Netřesk výběžkatý /lat. Sempervivum globiferum/
Půdokryvná, stálezelená a mrazuvzdorná skalnička. Je nenáročná na pěstování, dobře snáší slunce. Vytváří drobné svěže zelené růžice. Mladé netřesky jsou ve tvaru kuliček. Netřesk nemá rád přemokřené půdy. Nějaký čas vydrží i bez vláhy. Je nedílnou součástí každé skalky.

Velikost kontajneru K9 - 65Kč


Orlíček plnokvětý "Winky Double Red-White" /lat. Aquilegia vulgaris "Winky Double Red-White"/
Trvalka, která tvoří kompaktní husté trsy. Má zelené listy. Od května do července vykvétají na pevných stoncích vzpřímené květy. Tento kultivar kvete velmi bohatě a má dvoubarevný květ, jehož barva je červenovínová a bílá. Dorůstá do výšky 30-40cm. Dobře snáší slunce i polostín. Preferuje propustné půdy. Nesnáší přemokření a sucho. Mrazuzvzdorný.

Velikost 5-20cm (v závislosti na ročním období) - 75Kč


Ostřice chocholatá "Bronco" /lat. Carex comans "Bronco"/

Stálezelená okrasná tráva, která je zajímavá svým vzhledem. Má úzké listy bronzově hnědé až rezavé barvy. Tvoří přibližně 30 cm vysoké trsy a patří mezi zástupce ostřic se "suchým" vzhledem. Preferuje slunná stanoviště. Nemá ráda příliš přemokřené půdy. Je mrazuvzdorná.

Velikost 20-30cm - 85Kč
Velikost 10-15cm - kontajner K9 - 45Kč


Ostřice ošimenská "Evergold" /lat. Carex oshimensis "Evergold" /
exoticky vyhlížející stálezelená okrasná travá. Tvoří přibližně 30 cm vysoké trsy s úzkými, jemně převislými listy. Listy mají žlutý střed a sytě zelené okraje. Travina vyžaduje polostín až stín. Má ráda vlhčí, ale velmi dobře propustné půdy. Je mrazuvzdorná do -23 stupňů.

Velikost 15-25cm - 65Kč


Pavinec vytrvalý "Blue light" /lat. Jasione laevis "Blue light"/
Nenáročná trvalka, která vytváří vemi husté bohánky z uzkých, světle zelených lístků. V červenci vykvétají na 20cm vysokých stoncích krásné květy. Květy jsou blankytně modré a mají tvar střapatých koulí. Má rád slunná místa i polostín. Preferuje dobře propustné půdy, nesnáší přemokření. Je mrazuvzdorný.

Velikost 5-15cm (v závislosti na ročním období) - 75Kč


Prvosenka jarní /lat. Primula veris/
Trvalka známá též jako Petrklíč. Dorůstá do výška asi 20cm. Tvoří přízemní růžice světle zelených listů, ze kterých od března do května vyrůstají stonky se žlutými květy. Preferuje spíše polostín, ale zvládne i slunná místa. Nemá ráda přemokřené půdy, v nichž mohou její kořeny zahnívat. Je mrazuvzdorná.

Velikost 5-15cm (v závislosti na ročním období) - 45Kč


Pryšec chvojka /lat. Euphorbia cyparissias/
Trvalka, která tvoří kompaktní keřiky. Má čárkovité zelené listy, které působí v zahradě velmi dekorativně. Kvete od dubna do června žluto-zelenými květy. Po odkvětu se dopuručují stonky odstřihnout. Dorůstá do výšky asi 50cm a jeho šťáva je jedovatá. Dobře snáší slunce i polostín. Preferuje propustné půdy a dobře snáší sucho. Mrazuzvzdorný. Rostlina na zimu zasychá a s příchodem jara opět obráží.

Velikost 5- 20cm (v závislosti na ročním období) - 65Kč


Rdesno – Hadí kořen /lat. Polygonum aff. Kabouter (Bistorta) /
Stélezelená, půdokryvná trvalka s nápadně dlouhým klasovitým květenstvím. Kvete od června do října světle růžovými květy. Dorůstá do výšky až 20cm. Dobře snáší sluneční světlo i polostín, nesnáší úpal. Preferuje vlhké půdy. Je mrazuvzdorná. 

Velikost 5-15cm (v závislosti na ročním období) - 85Kč


Řebříček tužebníkový "Cloth of Gold" /lat. Achillea filipendulina "Cloth of gold"/
Trvalka, původem z Kavkazu a Malé Asie. Tento kultivar dorůstá do výšky až 120 centimetrů. Kvete od července do září žlutými květy, které vyrůstají na vzpřímených stoncích. Květy jsou vhodné k sušení. Není náročný na pěstování. Má rád slunná místa a sušší stanoviště. Mrazuvzdorný do -20 stupňů.

Velikost 5-30cm (v závislosti na ročním období) - 65Kč


Rozchodník "Coral reef" /lat. Sedum tetractinum "Coral reef"/
Kultivar se zaoblenými lístky, které se na podzim zbarvují do oranžové až červené barvy. Dorůstá do výšky asi 10cm a ve skalkách tvoří nádherné koberce. Kvete od srpna do září. Je rychle rostoucí a mrazuvzdorný.

Velikost kontajneru K9 - 75Kč


Rozchodník velký "Seduction Green pink" /lat. Sedum telephium "Seduction Green pink"/
Krásně kvetoucí trvalka. Dorůstá do výšky asi 50cm a tvoří vzpřímený keřik. Kvete od srpna do září drobnými růžovými květy. Listy jsou dužnaté a mají šedozelenou barvu. Na podzim stačí odkvetlou rostlinu zastřihnout a na jaře vyrazí nová. Preferuje slunná a sušší stanoviště. Nemá rád přemokření. Mrazuvzdorný.

Velikost 5-35cm (v závislosti na ročním období) - 95Kč


Rozchodník ostrý /lat. Sedum acre/
Trvalka rozšířená téměř po celé Evropě. Má drobné zelené lístky a dorůstá do výšky asi 10cm. Ve skalkách tvoří nádherné koberce. Kvete během léta žlutými květy. Má rád slunná místa, dobře se mu daří v sušších propustných půdách. Je mrazuvzdorný.

Velikost kontajneru K9 - 55Kč


Rozchodník bílý "Coral carpet" /lat. Sedum album "Coral carpet"/
Má drobné masité lístky, které během roku mění barvu. Od zelené až po červenohnědou. Dorůstá do výšky asi 10cm. Ve skalkách tvoří nádherné koberce. Kvete od června do července bílými květy. Má rád slunná místa, dobře se mu daří v sušších propustných půdách, na skalkách a na kamenitých místech. Je mrazuvzdorný.

Velikost kontajneru K9 - 55Kč


Rozchodník pochybný "Variegata" /lat. Sedum spurium "Variegatum"/
Trvalka rozšířená téměř po celé Evropě. Tento kultivar má zajímavé panašované listy, které upoutají na první pohled. Listy jsou zelené s bílým lemováním. Dorůstá do výšky asi 15cm. Ve skalkách tvoří nádherné koberce. Kvete během léta růžovými květy. Má rád slunná místa, dobře se mu daří v sušších propustných půdách. Snese i polostín. Je mrazuvzdorný.

Velikost kontajneru K9 - 55Kč


Rozchodník "Silver"/lat. Sedum rupestre "Silver"/
Nízká, půdokryvná, trvalka rozšířená téměř po celé Evropě. Tvoří šedozelené polštáře a dorůstá do výšky asi 10cm. Kvete od července do srpna žlutými květy. Krásně kontrastuje s jinými půdokryvnými rostlinami. Má rád slunná místa, dobře se mu daří v sušších propustných půdách. Je mrazuvzdorný.

Velikost kontajneru K9 - 45Kč


Smělek sivý /lat. Koeleria glauca/
Okrasná, stálezelená tráva, která vytváří husté trsy. Listy má má úzké a mají zelenomodrou barvu. Dorůstá do výšky asi 20cm. Je mrazuvzdorný. Preferuje slunná a spíše suchá stanoviště, nemá rád přemokřené půdy. Půda je ideální hlinitopísčitá.

Velikost 10-15cm - kontajner K9 - 45Kč


Tlustonitník klasnatý /lat. Pachysandra terminalis/
Stálezelená a půdokryvná trvalka pocházející z Japonska a Číny. Má sytě zelené, lesklé listy. Tvoří husté půdokryvné porosty, které dorůstají do výšky asi 25cm. Kvete od dubna do května drobnými bílými květy. Má rád polostinná až stinná stanoviště. Preferuje vlhčí a propustné půdy. Mrazuzvzdorný.

Velikost 15-25cm - 75Kč


Trávnička přímořská /lat. Armeria maritima/
Stálezelená až poloopadavá trvalka s úzkými sytě zelenými listy, které tvoří bohatý trs. Na stoncích vysokých asi 15cm tvoří kulatá květenství se světle fialovo-růžovými chocholkami květů, které kvetou od června do července. Má ráda slunná stanoviště a dobře propustnou půdu. Nemá ráda přemokření, ale není suchomilná. Je mrazuvzodrná až do -34 stupňů.

Velikost 5-15cm (v závislosti na ročním období) - 55Kč


Violka vonná /lat. Viola odorata/
Trvalka lidově známá jako fialka. Rostlina má zelené, vejčité listy a tvoří přízemní růžice, které jsou 10-15cm vysoké. Má vonné fialové květy. V nabídce máme i rostliny s bílými květy. Fialky vykvétají brzy na jaře. Mají rády slunná místa i polostín. Nejsou náročné na pěstování. Jsou mrazuvzdorné.

Velikost 5-10cm (v závislosti na ročním období) - 45Kč


Vrbina penízková /lat. Lysimachia nummularia/
Vlhkomilná plazivá trvalka. Dorůstá do výška asi 10cm a tvoří kompaktní koberce. Má zelono-žluté lístky. Kvete od května do července drobnými žlutými květy. Velice pěkně vypadá také v závěsných nádobách. Vyžaduje vlhčí půdy. Dobře se jí daří na slunci i v polostínu. Je mrazuvzdorná.

Velikost kontajneru K9 - 45Kč


Zběhovec plazivý "Burgundy glow" /lat. Ajuga reptans 'Burgundy Glow"/
Půdokryvná trvalka běžná v listnatých lesích. Dorůstá výška 10 až 20 cm. Tvoří růžice, které mají zelenošedé až purpurovobílé listy. Květy jsou modrofialové barvy a hluchavkovitého tvaru. Kvete od května do července. Je velmi nenáročná trvalka, která má ráda vlhčí půdu a stinná místa skalek. Je mrazuvzdorná.

Velikost kontajneru K9 - 65Kč


Zběhovec plazivý "Mahagon" /lat. Ajuga reptans "Mahagon"/
Půdokryvná trvalka běžná v listnatých lesích. Dorůstá výška 10 až 20 cm. Tvoří růžice, které mají tmavě zelenohnědé až purpurovězelené listy. Květy jsou modrofialové barvy a hluchavkovitého tvaru. Kvete od května do července. Nenáročná trvalka, která má ráda vlhčí půdu a stinná místa skalek. Je mrazuvzdorná.

Velikost kontajneru K9 - 65Kč


Zběhovec plazivý "Rainbow" /lat. Ajuga reptans "Rainbow"/
Půdokryvná trvalka běžná v listnatých lesích. Dorůstá výška 10 až 20 cm. Tvoří růžice, které mají zelenobronzové až purpurovězelené listy. Květy jsou modrofialové barvy a hluchavkovitého tvaru. Kvete od května do července. Nenáročná trvalka, která má ráda vlhčí půdu a stinná místa skalek. Je mrazuvzdorná.

Velikost kontajneru K9 - 65Kč


Zpět do hlavní nabídky.