Jehličnany

Jehličnany jsou nedílnou součástí okrasných zahrad. Můžete je pěstovat ve skupinových výsadbách, jako solitéry nebo v nádobách, které oživý každou terasu.


Borovice blatka /lat. Pinus uncinata/ je domácí druh naší borovice, který je poddruhem borovice kleče. V dospělosti dorůstá do výšky 15 - 20 metrů. Tvar je stromovitý a má centrální kmen. Dobře se jí daří ve vlhčí, propustné půdě na slunném stanovišti, Mrazuvzdorná.

Velikost 30-40cm - 125Kč


Borovice lesní "Fastigiata Glauca" /lat. Pinus sylvestris "Fastigiata Glauca"/
Sloupový kultivar borovice lesní s krásným modrozeleným jehličím. Roste pomalu a drží si štíhlý tvar. Dorůstá do výšky 3 až 6 metrů. Mladé výhony lze zaštipovat, stromek bude hustší a nižší. Má ráda slunná stanoviště bez zastínění. Roste v kamenitých, písčitých i sušších půdách. Mrazuvzdorná.

Velikost 60-70cm - 495Kč


Borovice lesní /lat. Pinus sylvestris/
Zvaná též sosna, je v ČR původním druhem. Dorůstá do výšky až 20 metrů. Má ráda slunná stanoviště bez zastínění. Roste v kamenitých, písčitých i sušších půdách. Mrazuvzdorná.

Velikost 45cm - 95Kč
Velikost 25-35cm - 55Kč
Velikost 60cm - kmínek - 195Kč


Borovice černá /lat. Pinus nigra/
Dorůstá do výšky až 30 metrů. Má typickou šedočernou borku. Tato borovice má ráda slunná stanoviště bez zastínění. Roste v kamenitých, písčitých i sušších půdách. Mrazuvzdorná.

Velikost 55-60cm - 125Kč


Borovice kleč /lat. Pinus mugo/ je nízký, půdoryvný, stálezelený jehličnan. Tato borovice má hustý růst a sytě zelené jehlice. Dorůstá do výšky maximálně 3 metrů. Je možné ji upravovat a tvarovat. Jedná se o velmi odolnou a nenáročnou dřevinu, který nemá ráda přemokřené půdy. Je plně mrazuvzdorná.

Velikost 10-15cm - 145Kč


Borovice kleč "Pumilio" /lat. Pinus mugo "Pumilio"/
Nízká až půdokryvná borovice. Dokáže vyrůst do šířky 2 metrů. Výška je maximálně 1,5 metru. Nenáročná dřevina, která nemá ráda přemokřené půdy. Mrazuvzdorná.

Velikost 10-15cm - kontajner 2 litry - 145Kč
Velikost - kontajner K9 - 125Kč


Borovice osinatá /lat. Pinus aristata/
Nižší borovice, která dorůstá do výšky asi 3 metrů a šířky 2 metry. Má hustou nepravidelnou korunu a sytě zelené jehlice. Jedná se o pomalu rostoucí a dlouhověký strom. Tato nenáročá dřevina je zvyklá na extrémní podmínky. Původní domovinou jsou Skalisté hory, kde roste v nadmořských výškách okolo 2400 metrů. Je plně mrazuvzdorná.

Velikost 20cm - 185Kč


Borovice vejmutovka /lat. Pinus strobus/
Dorůstá výšky 25 metrů a šířky 15 metrů. Jehlice jsou jemné, 5 až 15 cm dlouhé, modrozelené a často převislé. Dobře snáší slunce i polostín. Má ráda písčité, propustné půdy. Mrazuvzdorná.

Velikost 35-40cm - 165Kč


Cedr himalájský /lat. Cedrus deodara/
Tento cedr je často označován za nejhezčí cedr vůbec. V našich podmínkách obvykle nepřesahuje výšku 20 metrů. Má stupňovitou korunu a velmi aromatické dřevo. V dospělosti se koruna zplošťuje. Jehlice jsou neopadavé a tmavě zelené. Cedru se dobře daří na slunném a před větrem chráněném stanovišti. Mrazuvzdorný. 

Velikost 100-110cm - 485Kč
Velikost 30-40cm - 185Kč


Cedr libanonský /lat. Cedrus libani/
Pomalu rostoucí strom z Blízkého východu. V našich podmínkách obvykle nepřesahuje výšku 20 metrů. Má stupňovitou korunu a velmi aromatické dřevo. Cedru se dobře daří na slunném a před větrem chráněném stanovišti. Mrazuvzdorný.

Velikost 30-35cm - 175Kč
Velikost 80-90cm (obr. 4) - 495Kč


Cypřišek hrachonosný "Nana" /lat. Chamaecyparis pisifera "Nana"/
Miniaturní kultivar se světle zeleným jehličím. Roste velmi pomalu a tvoří široce kulovitý keřik. Dorůstá do výšky asi 50cm a šířky asi 70cm. V zimě se barví do hněda. Dobře snáší slunce i polostín. Má rád dobře propustné půdy bohaté na živiny. Mrazuvzdorný.

Velikost 5-10cm - 145Kč


Cypřišek hrachonosný "Bouleward" /lat. Chamaecyparis pisifera "Bouleward"/
Pomalu rostoucí cypřišek, který dorůstá do výšky 1 až 2 metry. Jehlice na konci větviček jsou mírně převislé, Barva jehlic je zeleno-modrá. Krásně kontrastuje s ostatními jehličnany v zahradě. Dobře snáší slunce i polostín. Má rád vlhčí, dobře propustné půdy bohaté na živiny. Mrazuvzdorný.

Velikost - keřik 15cm - 145Kč


Cypřišek hrachonosný "Snow" /lat. Chamaecyparis pisifera "Snow"/
Pomalu rostoucí cypřišek, který dorůstá do výšky i šířky 1 až 1,5 metru. Mladé jehlice jsou žluto-bílé a lehce převislé, Má kuželovitý a kompakní růst. Krásně kontrastuje s ostatními jehličnany v zahradě. Dobře snáší slunce i polostín. Má rád vlhčí, dobře propustné půdy bohaté na živiny. Mrazuvzdorný.

Velikost 15-20cm - 125Kč


Cypřišek hrachonosný "Sungold" /lat. Chamaecyparis pisifera "Sungold"/
Zakrslý kultivar cypřišku, který roste pomalu a tvoří polštářovitý keřik. Dorůstá do výšky a šířky asi 1 metr. Jehlice jsou provázkovité a převislé, konce výhonů jsou žluté. Dobře snáší slunce i polostín. Má rád dobře propustné půdy bohaté na živiny. Mrazuvzdorný.

Velikost - kontajner K10 - 155Kč


Cypřišek lawsonův "Columnaris"lat. Chamaecyparis lawsoniana "Columnaris"/
Jehlice jsou modrozelené až stříbřité. Dorůstá do výšky až 6 metrů a má sloupovitý tvar. Není náročný na pěstování. Vyhovuje mu slunce i polostín. Nemá rád přemokření. Je mrazuvzdorný.

Velikost 40cm - 50Kč


Cypřišek lawsonův "Minima Aurea" /lat. Chamaecyparis lawsoniana "Minima Aurea"/
Pomalu rostoucí cypřišek. Má kuželovitý tvar a jehlice mají žluto-zelenou barvu Dorůstá do výšky asi 1,5 metru. Není náročný na pěstování. Vyhovuje mu slunce i polostín. Nemá rád přemokření. Je mrazuvzdorný.

Velikost 30cm - 185Kč


Cypřišek nutkajský "Glauca" /lat. Chamaecyparis nootkatensis "Glauca"/
Jeho jehlice jsou modrozelené. Má kuželovitý růst a dorůstá do výšky 15-20 metrů. Okrajové větvičky lehce převisají. Daří se mu na slunci i v polostínu. Má rád propustné půdy a dobře snáší i sušší období. Mrazuvzdorný.

Velikost 70-80cm - 195Kč


Cypřišek tupolistý "Nana Gracilis" /lat. Chamaecyparis obtusa "Nana Gracilis" /
Zakrslý kultivar jehličnanu kulovitého tvaru. Tvoří hustý kompaktní keř, který dosahuje výšky i šířky 2,5 metru. Má tmavé zelené jehlice. Roste velmi pomalu. Není nutné ho stříhat. Nemá rád přímé sluneční světlo, spíše polostín. Má rád vlhkou půdu, ale ne přemokřenou. Mrazuvzdorný.

Velikost 20-25cm - 235Kč


Cypřišek tupolistý "Pygmaea" /lat. Chamaecyparis obtusa "Pygmaea"/
Zakrslý kultivar cypřišku, který tvoří hustý kompaktní keř. Dorůstá do výšky kolem 1,5 metru a o něco větší šířky ve věku kolem 25-30 let.  Má svěže zelené jehlice, Vetvičky tvoří široké vějíře. Není nutné ho stříhat. Preferuje sluneční místo, ale zvládne i polostín. Má rád kyselejší, vlhkou, dobře propustnou půdu. Mrazuvzdorný.

Velikost 15-20cm - 145Kč


Cypřiš vždyzelený /lat. Cupressus sempervirens/
Jehličnan charakteristický pro jižní Evropu. Dorůstá do výšky 2 - 5 metrů. Má úzký, zpravidla sloupovitý růst. Pro bohatší tvar je vhodné ho zastřihovat a tvarovat během března. Dobře snáší slunce i polostín. Má rád propustné půdy bohaté na živiny. Mrazuvzdorný.

Velikost 40-50cm - 195Kč


Cypřišovec leylandův "Gold rider"/lat. Cupressocyparis leylandii "Gold Rider"/
Mladé jehlice jsou žluté, vnitřní světlé, žlutozelené. Dorůstá do výšky až 10 metrů. Dobře snáší řez. Není náročný na pěstování. Vyhovují mu slunná i polostinná stanoviště a má rád dobře propustné půdy. Nesnáší přemokření. Mrazuvzdorný.

Velikost 45-55cm - 175Kč


Douglaska tisolistá /lat. Pseudotsuga menziesii/
Může dorůst do výšky až 50m. Zpravidla má rovný kmen a pravidelný kuželovitý tvar koruny. Má měkké a nepichlavé jehlice. Dobře se jí daří v polostínu a ve vlhčích propustných půdách. Mrazuvzdorná.

Velikost 190cm - 595Kč
Velikost 50-60cm - 135Kč


Hlavotis peckovitý /lat. Cephalotaxus haringtonia Fastigiata/
Dorůstá do výšky 1,5 až 3 metry a šířky 1 až 1,5 metru. Pomalu rostoucí keř sloupovitého tvaru. Jehlice jsou zelené, nové přírustky mají světlou, sytě zelenou barvu. Není náročný na pěstování. Dobře snáší slunce, polostín i stín. Pozor na přemokření půdy, mohly by mu zahnívat kořeny. Je mrazuvzdorný.

Velikost 40-45cm - 155Kč


Jalovec čínský "Stricta" /lat. Juniperus chinensis "Stricta"/
Roste poměrně pomalu. Jeho jehlice jsou modrostříbrné. Má sloupovitý až vejčitý tvar a dorůstá do výšky 2-3 metrů. Daří se mu na slunci i v polostínu. Má rád středně vlhké a dobře propustné půdy. Mrazuvzdorný.

Velikost 50cm - 225Kč


Jalovec obecný "Arnold" /lat. Juniperus communis "Arnold"/
Má pichlavé, šedozelené jehlice. Dorůstá do výšky až 4 metry a šířky až 0,5 metru. Roste poměrně pomalu a je nenánoročný na pěstování. Preferuje slunná místa a na půdní typ není náročný. Mrazuvzdorný.

Velikost 50cm - 155Kč


Jalovec poléhavý "Ice blue" /lat. Juniperus horizontalis "Ice blue"/
Stálezelený půdokryvný jehličnan, který vytváří modrostříbrné koberce. Dorůstá do výšky 20cm. Je nenánoročný na pěstování. Preferuje slunná místa a nemá rád přemokřené půdy. Ve stínu řídne. Mrazuvzdorný.

Velikost 25-35cm - kontajner 2l - 145Kč


Jalovec poléhavý "Blue chip" /lat. Juniperus horizontalis "Blue chip"/
Půdokryvný jehličnan, který vytváří modrostříbrné koberce. Dorůstá do výšky 50cm a šířky až 2 metry. Roční přírusty jsou až 30cm. Je nenánoročný na pěstování. Preferuje slunná místa, ale zvládne i polostín. Půdy má rád mírně vlhké a propustné. Mrazuvzdorný.

Velikost 25-35cm - kontajner 2l - 145Kč


Jalovec šupinatý "Blue carpet" /lat. Juniperus squamata "Blue carpet"/
Plazivý jehličnan, který dorůstá do výšky 30cm a šířky až 2 metry. Má ocelově modré jehlice. Je nenánoročný, má rád slunné stanoviště a mírně vlhké půdy. Mrazuvzdorný.

Velikost 30-40cm - 135Kč
Velikost 20-30cm - kontajner 1l - 95Kč.


Jalovec šupinatý "Blue star" /lat. Juniperus squamata "Blue star"/
Dorůstá do výšky 50cm a šířky až 80cm. Má stříbrno-modré jehlice a má kulovitý tvar. Je nenánoročný, má rád slunné stanoviště a mírně vlhké propustné půdy. Mrazuvzdorný.

Velikost 15-20cm - 155Kč


Jedle kavkazská /lat.Abies nordmanniana/
Dorůstá výšky 20m a šířky 5 metrů. Má štíhlou jehlancovitou korunu. Jehlice jsou měkké a tmavě zelené, na spodní části se dvěma bílými pruhy. Dobře snáší slunce i polostín. Vyžaduje vlhčí, dobře propustné půdy. Je mrazuvzdorná.

Velikost 15-20cm - 135Kč
Velikost 30cm - 165Kč


Jedle korejská /lat. Abies koreana/
Má hustou kuželovitou korunu a dorůstá do výšky až 9 metrů. Jehlice jsou na vrchní straně tmavě zelené, na spodní pak s dvěma bílými pruhy. Dobře snáší slunce i polostín. Jedle nemá ráda přemokření. Mrazuvzdorná.

Velikost 30cm - 195Kč


Jedle ojíněná /lat. Abies concolor/

Má kuželovitou korunu. Mladé jehličí je bledě zelené, starší jehličí namodralé. Dorůstá výšky až 25 metrů. Šišky jsou olivově zelené až fialové, až 15cm dlouhé. Rozemnuté jehlice voní příjemně po citrusových plodech. Dobře snáší slunce i polostín, sušší dobře propustná místa. Je mrazuvzdorná do cca -23 ° C.

Velikost 40-50cm - 145Kč.
Velikost 60-70cm - 345Kč


Jedle ojíněná "Glauca" /lat. Abies concolor "Glauca"/
Má kuželovitou korunu. Mladé jehličí je bledě zelené, starší jehličí namodralé. Dorůstá výšky až 25 metrů. Šišky jsou olivově zelené nebo fialové, až 15cm dlouhé. Pochází ze Skaliských hor v USA. Dobře snáší slunce i polostín, sušší dobře propustná místa. Je mrazuvzdorná do cca -23 ° C.

Velikost 60-70cm - 345Kč


Jedle španělská /lat. Abies hispanica/
Jedná se endemit z jižního Španělska. Má atypicky umístěné jehlice. Rostou kolmo k větvičkám a spirálovitě je obtáčejí. Má kuželovitou korunu a roste pomalu. Mladé jehličí je bledě zelené, starší s šedavým nádechem. Dorůstá výšky až 20 metrů. Šišky jsou zelenohnědé nebo fialové, až 15cm dlouhé. Dobře snáší slunce i polostín, sušší dobře propustná stanoviště. Je mrazuvzdorná do cca -27 ° C.

Velikost 50cm - 185Kč


Jedle balzámová "Piccolo" /lat. Abies balsamea "Piccolo"/
Pomalu rostoucí trpasličí jedle s tmavě zeleným jehličím a kulovitým tvarem. Dorůstá výšky asi 0,5-1 metr. Pochází z Kanady a vyznačuje se voňavou pryskyřicí, z níž se vyrábí balzám. Je ideální do skalek i nádob. Dobře snáší slunce i polostín. Vyžaduje vlhčí a dobře propustné půdy. Je mrazuvzdorná cca do -40 ° C.

Velikost 10-15cm - 235Kč


Jedle korejská "Brillant" /lat. Abies koreana "Brillant"/
Pomalu rostoucí trpasličí jedle se světle zeleným jehličím. Dorůstá výšky asi 30cm. Snese slunce i polostín. Dobře se jí bude dařit v mírně kyselé půdě. Mrazuvzdorná.

Velikost 15cm - kontajner 1l - 225Kč


Jedle Veitchova /lat. Abies veitchii/
Rychle rostoucí jedle, která má kuželovitou korunu. Jehlice jsou zelené, lesklé, na spodní straně se dvěma bílými pruhy. Dorůstá výšky až 25 metrů. Šišky jsou modravě-fialové, později hnědé. Jedna z nejvíce odolných jedlí vůči znečištění. Nejlepší je slunné stanoviště, ale zvládne i polostín, Je mrazuvzdorná.

Velikost 30-40cm - 135Kč


Jedlovec kanadský "Prostrata" /lat. Tsuga canadensis "Prostrate"/
Má široce rozložitou korunu a může dorůst do výšky až 1,5 metru. Větévky jsou převislé a jehličí je zelené. Dobře se mu daří na slunci. Má rád vlhčí, dobře propustné půdy bohaté na živiny. Mrazuvzdorný.

Velikost 10-15cm - kontajner K9 - 95Kč


Jinan dvoulaločný /lat. Ginko biloba/
Známý opadavý jehličnan. I když svými listy připomíná spíše listnaté stromy, jedná se opravdu o jehličnan. Jinany jsou známy již z prvohor, ale do dnešních dnů se dochoval pouze tento druh. Mohou se dožívat až 2 000 let a dorůstat výšky až 25 metrů. List má tvar vějíře, který je zářezem rozdělen na dva laloky. Stromy začínají plodit až když dosáhnou věku cca 35 let. Plody dozrávají během října a listopadu. Z listů se získává látka, která zlepšuje průchodnost cév. Dobře se mu bude dařit na slunném stanovišti. Nemá rád stín a přemokřenou půdu. Mrazuvzdorný.

Velikost 30-40cm - 195Kč


Kryptomerie japonská "Cristata" /lat. Cryptomeria japonica "Cristata"/
Velmi zajímavý jehličnan jehož mladé větvičky vyrůstají přirostlé k sobě a tvoří jakýsi vějíř. Až v polovině léta, když dozrají, se rozdělí na jednolivé větvičky. Jehlice jsou sytě zelené, na podzim se barví do bronzové, což je ochraná reakce na chlad. Na jaře opět zelenají. Dorůstá do výšky 3 až 6 metrů. Nedoporučuje se stříhat a nemá ráda přemokření. Je plně mrazuvzdorná.

Velikost 50-60cm - 245Kč


Metasekvoje čínská /lat. Metasequoia glyptostroboides/
Opadavý jehličnan pocházející z Číny. Tato dřevina roste do svých 20 let poměrně rychle a zpomalí asi na 10 až 15 metrech výšky. Jedná se o dlouhověký strom. Má úzce kuželovitou korunu. Jehlice jsou sytě zelené, na podzim se mění do krásné oranžové až bronzové barvy. Má ráda vlhčí půdy a dobře se jí daří na slunném stanovišti. Plně mrazuvzdorná.

Velikost 50cm - 245Kč


Modřín opadavý /lat. Larix decidua/
Známý opadavý jehličnan. Dorůstá do výšky až 30 metrů a šířky 15 metrů. Z větviček vyrůstají sytě zelené jehlice vždy ve svazečku. Na podzim jehlice zežloutnou a opadají stejně jako u listnatých stromů. Jedná se o nenáročnou dřevinu, která nemá speciální požadavky na pěstování. Je plně mrazuvzdorný.

Velikost 200cm - 425Kč
Velikost 60-80cm - 135Kč
Velikost 30cm - 90Kč


Sekvojovec obrovský /lat. Sequoiadendron giganteum/
Stálezelený strom, který dorůstá do výšky až 80 metrů. Jedná se o nejmohutnější strom na naší planetě, často nazýván také jako mamutí strom. Je hustě větvený a má kuželovitou korunu. Kmeny starších stromů jsou mohutné, borka hluboce zbrázděná a popraskaná. Mladé rostliny je vhodné pěstovat v polostínu, starší jedince lze pěstovat na plném slunci. Půda by měla být mírně kyselá, vlhká a dobře propustná. Mrazuvzdorný do -25 stupňů.

Velikost 20-30cm - 230Kč


Smrk brewerův /lat. Picea breweriana/
Pochází ze Severní Ameriky a je poměrně vzácný. Žije pouze na jednom místě v Kalifornii. Je velmi zajímavý svým vzrůstem. Z přeslenovitých rozkladitých větví visí zplihle měkké větvičky, které vypadají jako třásně. Některé z těchto větévek dorůstají až 250 cm délky. Dorůstá do výšky asi 30 metrů a průměrně se dožívají asi 400 let. Dobře se mu daří na slunném stanovišti i v polostínu. Má rád vlhčí, dobře propustné půdy. Mrazuvzdorný.

Velikost 15cm - 95Kč


Smrk omorika /lat. Picea omorika/
Známý také pod názvem smrk Pančičův. Dorůstá do výšky asi 20 metrů a 4 metrů šířky. Omorika je velmi štíhlý smrk s téměř vodorovnými větvemi. Jehlice mají na spodní straně dva výrazné bílé pruhy, proto je tento smrk občas zaměňován za jedlí. Mladé šišky mají krásnou tmavě fialovou až namodralou barvu. V dospělosti jsou hnědé. Dobře se mu daří na slunném stanovišti i v polostínu. Má rád vlhčí, dobře propustné půdy. Mrazuvzdorný.

Velikost 50cm - 135Kč
Velikost 70-80cm - úzký růst - 145Kč


Smrk omorika "Karel" /lat. Picea omorika "Karel"/
Známý také pod názvem smrk Pančičův. Jedná se o zakrslý kultivar který dorůstá do výšky asi 80cm a šířky 1 metr. Má krátké tuhé jehlice tmavě zelené barvy. Dobře se mu daří na slunném stanovišti i v polostínu. Má rád vlhčí, dobře propustné půdy. Pozor na přemokření. Vemi dobře odolává mrazu.

Velikost 20-30cm - 255Kč


Smrk pichlavý /lat. Picea pungens/
Dorůstá do výšky až 20m. Lidově je označován jako "stříbrný smrk". Má rovný kmen a kuželovitý tvar koruny. Jehličí je zelené, šedostříbrné až modré. Je nenáročný na pěstování. Pěstuje se v několika kultivarech. Dobře se mu daří na plném slunci i v polostínu.

Velikost 60-70cm (obr.1,2) - 100Kč

Velikost 35cm - (obr.3 nepravidelný tvar) - 165Kč
Velikost 20cm - (obr.4) - 50Kč


Smrk sitka "Midget"/lat. Picea sitchensis "Midget"/
Jedná se o pomalu rostoucí kultivar, chodný do skalek i nádob. Je velmi hustě větvený. Jehlice jsou zelené a ze spodní strany stříbrné, proto působí dvoubarevným dojmem. Dorůstá do výšky i šířky asi 1 metr. Jehlice jsou sytě zelené. Prefuruje slunné stanoviště a vlhčí, dobře propustné půdy. Je mrazuvzdorný, ale mladé rostliny vyžadují zimní ochranu.

Velikost 20-25cm - 235Kč


Smrk sivý "Conica"/lat. Picea glauca "Conica"/
Jedná se o pomalu rostoucí kultivar. Je velmi hustě větvený a má kuželovitý tvar. Dorůstá do výšky až 3 metry a šířky 2 metry. Jehlice jsou sytě zelené. Není náročný na pěstování. Prefuruje slunné stanoviště a vlhčí, dobře propustné půdy. Je mrazuvzdorný.

Velikost 20-25cm - 115Kč


Smrk sivý "Alberta Globe"/lat. Picea glauca "Alberta Globe"/
Jedná se o pomalu rostoucí kultivar. Je velmi hustě větvený a má kulovitý tvar. Dorůstá do výšky asi 80cm. Jehlice jsou zelené. Netvoří šišky, je sterilní. Není náročný na pěstování. Prefuruje slunné stanoviště a vlhčí, dobře propustné půdy. Je mrazuvzdorný.

Velikost 15cm - 195Kč


Smrk ztepilý /lat. Picea abies/
Dorůstá do výšky až 50m. Má rovný kmen a kuželovitý tvar koruny. Je nenáročný na pěstování. Dobře se mu daří na slunném stanovišti a ve vlhčích propustných půdách. Mrazuvzdorný.

Velikost 70cm (obr. 2) - 255Kč
Velikost 35cm (obr. 4) - 125Kč


Smrk ztepilý "Formánek" /lat. Picea abies "Formanek"/
Polehlý až plazivý kultivar, který dorůstá do výšky 50cm a šířky 2 metry. Větve rostou kaskádovitě a jehličí je tmavě zelené. Je nenáročný na pěstování. Dobře se mu daří na slunném stanovišti i v polostínu a ve vlhčích propustných půdách. Mrazuvzdorný.

Velikost kontajner K9 - zakořeněná sazenice - 125Kč


Smrk ztepilý "Little Gem"/lat. Picea abies "Little Gem"/ je stálezelený jehličnan. Kultivar "Little Gem" má ploše kulovitý tvar a je zakrslý. Roste pomalu do výšky asi 50cm a šířky asi 1 metr. Koruna je velmi hustě zavětvená. Má zelené jehlice a nové přirustky jsou sytě zelené. Díky své velikosti je vhodný do menších zahrad, předzahrádek, skalek i nádob. Dobře se mu daří na slunném stanovišti. Má rád vlhčí, dobře propustné půdy. Mrazuvzdorný.

Velikost 20-25cm - 285Kč


Tis červený /lat. Taxus baccata/

Dlouhověký neopadavý jehličnan. Má tmavě zelené jehlice. Dorůstá do výšky 10m a šířky 8 metrů. Plody jsou červené bobule, obsahující jedovatý toxin. Je nenáročný na pěstování. Mrazuvzdorný.

Velikost 35-45cm (obr.3)- 185Kč


Tis červený "Repandens" /lat. Taxus baccata "Repandens"/
Nízký, pomeleji a poléhavě rostoucí kultivar tisu. Má tmavě zelené, lesklé jehlice. Dorůstá do výšky 60cm a šířky 3 metrů. Kosterní větve jsou vodorovné, koncové lehce převisají. Plody jsou červené bobule, obsahující jedovatý toxin. Je nenáročný na pěstování. Mrazuvzdorný.

Velikost 10-15cm - kontajner K9 - 85Kč


Tis prostřední "Hicksii" /lat. Taxus x media "Hicksii"/
Dorůstá do výšky 5 metrů a šířky 2 metrů. Tvoří široce sloupovitý a hustě větvený keř. Jehlice jsou lesklé, sytě zelené. Samičí rostliny plodí červené bobule, obsahující jedovatý toxin. Je nenáročný na pěstování. Dobře zvládá slunce i polostín. Má rád středně vlhké, dobře propusnté půdy. Mrazuvzdorný.

Velikost 110-130cm - 599Kč


Zeravinec japonský /lat. Thujopsis dolabrata/
V našem klimatu představuje nízkou dřevinu vhodnou do menších zahrad. Tvoří velmi pěkný rozložitý keř. Jeho větévky jsou cca 5mm silné. Snese slunce i polostín. Má rád vlhké a výživné půdy. Špatně snáší znečištěné městské ovzduší. Je mrazuvzdorný.

Velikost 45-55cm - 165Kč


Zerav řasnatý /lat. Thuja plicata/
Lidově známý jako "thůje". Tento kultivar je rychlerostoucí a je vhodný do vysokých živých plotů nebo jako dominantní solitéra. Dorůst může až do výšky 40 metrů. V zimě zelené větve mírně hnědnou či blednou. Jedná se o nenáročnou dřevinu, která je plně mrazuvzodrná. Preferuje slunná stanoviště, ve stínu řídne. Celá rostlina je jedovatá. Mrazuvzdorný.

Velikost 60-70cm - 115Kč


Zerav řasnatý "Grüne Kugel" /lat. Thuja plicata "Grüne Kugel" /
Pomalu rostoucí, zakrslá odrůda tůje. Tvoří hustý kulovitý keř, který dosahuje výšky až 60 cm. Má sytě zelené jehlice, které se v zimním období zbarvují do bronzové až červenohnědé barvy. Má rád kvalitní dobře propustné, kyselejší půdy a dostatek světla. Mrazuvzdorný.

Velikost 30-35cm - 185Kč


Zerav západní "Teddy gold" /lat. Thuja occidentalis "Teddy gold"/
Trpasličí jehličnan, který má velmi zajímavé zbarvení. Vrchní jehlice mají zlatožlutou až oranžovou barvu, proto se velice dobře kombinuje s jinými rostlinami. Tvoří hustý kompaktní keř, který dosahuje výšky až 50 cm. Nemá rád přímé sluneční světlo, spíše polostín. Má rád vlhkou půdu, proto potřebuje pravidelnou zálivku.

Velikost 15-20cm - 125Kč


Zerav západní "Teddy" /lat. Thuja occidentalis "Teddy" /
Trpasličí jehličnan kulovitého tvaru. Tvoří hustý kompaktní keř, který dosahuje výšky až 50 cm. Má sytě zelené jehlice. Nemá rád přímé sluneční světlo, spíše polostín. Má rád vlhkou půdu, proto potřebuje pravidelnou zálivku.
Velikost 15-20cm (obr. 2) - 85Kč


Zerav západní /lat. Thuja occidentalis/
Neopadavý jehličnan, lidově známý jako "thůje". Zerav sčítá nespočet kultivarů. Jedná se o nenáročnou dřevinu, která je plně mrazuvzodrná. Rostliny se hodí jako solitéry, do skupinových výsadeb i pro pěstování v nádobách. 

Velikost 30cm (obr.1) - 50Kč
Velikost 20cm (obr.2) - 40Kč


Zerav západní "Smaragd" /lat. Thuja occidentalis "Smaragd"/
Oblíbený neopadavý jehličnan. Má smaragdově zelené jehlice. Dorůstá do výšky až 5 metrů, má kuželovitý tvar a vemi hustý habitus. Patří mezi nejoblíbenější druhy tújí. Není náročný na pěstování, snese slunce i polostín. Má rád vlhké, ale dobře propustné půdy. Lze ho pěstovat také v nádobách. Je mrazuvzdorný.

Velikost 40-50cm (obr.3) - 115Kč
Velikost 30cm (obr.4) - 85Kč


Zerav západní "Rheingold nana"/lat. Thuja occidentalis "Rheingold nana"/
Mladé jehlice jsou na koncích narůžovělé až červené. V zimě se mění jehlice do bronzova. Jedná se o zakrslý a pomalu rostoucí kultivar. Dorůstá do výšky 1,5 metru a má kuželovitý tvar. Není náročný na pěstování. Vyhovují mu slunná stanoviště a má rád vlhké, ale dobře propustné půdy. Je mrazuvzdorný.

Velikost 30-35cm - 50Kč