Popínavé rostliny

Popínavé rostliny, které jsou vhodné na pokrytí zdí, plotů, pergol či přístřešků.


Břečťan popínavý /lat. Hedera helix/
Půdokryvná a popínavá rostlina. Břečťan je stálezelená rostlina dorůstající až do délky/výšky 15 metrů. Patří k nenáročným rostlinám, ale má raději vlhčí půdy. Tato rostlina výborně zakryje nevzhledné zdi nebo ploty, stěny ochrání před nepříznivým počasím a budově dodá romantickou atmosféru. Je mrazuvzdorný.

Velikost 20-30cm - s oporou - 65Kč


Břečťan popínavý "Tamara" /lat. Hedera helix "Tamara"/
Půdokryvná a popínavá rostlina. Břečťan je stálezelená rostlina dorůstající až do délky/výšky 20 metrů. Kultivar Tamara má zeleno-bílé listy srdcovitého tvaru se třemi zaoblenými laloky. Patří k nenáročným rostlinám, ale má raději vlhčí půdy. Tato rostlina výborně zakryje nevzhledné zdi nebo ploty, stěny ochrání před nepříznivým počasím a budově dodá romantickou atmosféru. Je mrazuvzdorný.

Velikost 20-30cm - u opory - 75Kč


Jesenec okrouhlolistý "Diana"/lat. Celastrus orbiculatus "Diana"/
Opadavá popínavá rostlina. Dorůstá do délky/výšky 10 metrů. Má sytě zelené listy, které se na podzim barví do žlutých odstínů. Zaujme především od podzimu, kdy po opadu listů ukáže hrozny žluto-červených plodů. Díky tomu je krásnou ozdobou zahrady i během zimních měsíců. Preferuje slunná stanoviště, ale dobře se mu daří i v polostínu. Vyhovují mu dobře propustné, mírně vlhké půdy. Rostlina se neobejde bez pevné opěrné konstrukce. Je mrazuvzdorný.

Velikost 55-60cm - u opory - 215Kč
Velikost 40cm - bez opory - 195Kč


Loubinec pětilistý (lat. Parthenocissus quinguefolia)
Opadavá, popínavá dřevina z čeledi révovitých, lidově nazývaná jako "psí víno". Listy jsou zelené, pětičetné a na podzim se barví do krásných červených odstínů. Plodem jsou tmavé modročerné bobule, které ptákům slouží jako potrava. Rostlina není náročná na pěstování. Vyhovuje jí slunné stanoviště i polostín. Mrazuvzdorná.

Velikost 20-30cm - bez opory - 65Kč


Rdesno baldšuanské /lat. Fallopia baldschuanicca/
Opadavá, rychle rostoucí popínavá rostlina. Dorůstá do výšky až 8 metrů. Při ideálních podmínkách má velké roční přírustky. Listy jsou podlouhlé, svěže zelené. Kvete od července do září. Bílé květy se zelným nádechem jsou uskupené do asi 30 cm velkých květenství. Během března se doporučuje silný zpětný řez. Tuto rostlinu není dobré kombinovat s jinými pnoucími rostlinami, protože je vytlačí. Má rád slunce i polostín a půdu bohatou na živiny. Mrazuvzdorné.

Velikost 60-80cm - u opory - 245Kč


Zimolez japonský "Aureoreticulata"/lat. Lonicera japonica "Aureoreticulata"/
Stálezelená popínavá rostlina. Dorůstá do délky/výšky 2-3 metrů. Má krásné, zeleno-bílé panašované listy. Kvete od května do července. Květy jsou bílé a velmi aromatické. Jsou lákadlem pro ptáky, včely a motýly. Na podzim získají listy načervenalou barvu. Patří k nenáročným rostlinám, ale má raději vlhčí a propustné půdy. Preferuje slunná stanoviště, ale dobře se mu daří i v polostínu. Je mrazuvzdorný.

Velikost 30-40cm - u opory - 165Kč


Zimolez brownův "Dropmore scarlet"/lat. Lonicera brownii "Dropmore scarlet"/
Poloopadavá popínavá rostlina. Dorůstá do délky/výšky 3 metrů. Má trubkovité květy, které mají sytě červenou barvu s oranžovým vnitřkem trubky. Rostlina vydrží kvést téměř 3 měsíce. Listy jsou zelené. K popínání potřebuje oporu. Patří k nenáročným rostlinám, ale má raději vlhčí a propustné půdy. Preferuje slunná stanoviště, ale dobře se mu daří i v polostínu. Je mrazuvzdorný.

Velikost 30-40cm - u opory - 175Kč