Popínavé rostliny

Popínavé rostliny, které jsou vhodné na pokrytí zdí, plotů, pergol či přístřešků.


Břečťan popínavý /lat. Hedera helix/
Půdokryvná a popínavá rostlina. Břečťan je stálezelená rostlina dorůstající až do délky/výšky 15 metrů. Patří k nenáročným rostlinám, ale má raději vlhčí půdy. Tato rostlina výborně zakryje nevzhledné zdi nebo ploty, stěny ochrání před nepříznivým počasím a budově dodá romantickou atmosféru. Je mrazuvzdorný.

Velikost 20-30cm - 65Kč


Jesenec okrouhlolistý "Diana"/lat. Celastrus orbiculatus "Diana"/
Opadavá popínavá rostlina. Dorůstá do délky/výšky 10 metrů. Má sytě zelené listy, které se na podzim barví do žlutých odstínů. Zaujme především od podzimu, kdy po opadu listů ukáže hrozny žluto-červených plodů. Díky tomu je krásnou ozdobou zahrady i během zimních měsíců. Preferuje slunná stanoviště, ale dobře se mu daří i v polostínu. Vyhovují mu dobře propustné, mírně vlhké půdy. Rostlina se neobejde bez pevné opěrné konstrukce. Je mrazuvzdorný.

Velikost 50-60cm - u opory - 215Kč


Loubinec pětilistý (lat. Parthenocissus quinguefolia)
Opadavá, popínavá dřevina z čeledi révovitých, lidově nazývaná jako "psí víno". Listy jsou zelené, pětičetné a na podzim se barví do krásných červených odstínů. Plodem jsou tmavé modročerné bobule, které ptákům slouží jako potrava. Rostlina není náročná na pěstování. Vyhovuje jí slunné stanoviště i polostín. Mrazuvzdorná.

Velikost 20-40cm (v závislosti na ročním období) - s oporou - 65Kč


Plamének horský "Rubens" /lat. Clematis montana "Rubens"/ je opadavá popínavá rostlina. Dorůstá do výšky 9 metrů a šířky 3 metrů. Tento kultivar má mladé listy purpurové, které během léta zelenají. Zaujme především svými květy. Bohatě nakvétá již koncem dubna a protože se květy rozbalují postupně, kvete až do června. Barva květu je světle růžová. Preferuje slunná stanoviště, ale dobře se mu daří i v polostínu. Vyhovují mu dobře propustné, vlhké půdy. Rostlina se neobejde bez pevné opěrné konstrukce. Je mrazuvzdorný do -15 stupňů.

Velikost 20-40cm (v závislosti na ročním období) - 195Kč


Zimolez japonský "Chinenssis"/lat. Lonicera japonica "Chinenssis"/
Poloopadavá popínavá rostlina. Dorůstá do délky/výšky 3-4 metrů. Má trubkovité květy, které mají sytě růžovou barvu s bílým vnitřkem trubky. Listy jsou zelené. K popínání potřebuje oporu. Patří k nenáročným rostlinám, ale má raději vlhčí a propustné půdy. Preferuje slunná stanoviště, ale dobře se mu daří i v polostínu. Je mrazuvzdorný.

Velikost 30-45cm - 175Kč


Zimolez japonský "Halliana"/lat. Lonicera japonica "Halliana"/
Poloopadavá popínavá rostlina. Dorůstá do délky/výšky 6 metrů. Má trubkovité květy, které mají bílo-žlutou barvu. Květe během června a července. Listy jsou zelené. K popínání potřebuje oporu. Patří k nenáročným rostlinám, ale má raději vlhčí a propustné půdy. Preferuje slunná stanoviště, ale dobře se mu daří i v polostínu. Je mrazuvzdorný.

Velikost 20-25cm - 95Kč


Zimolez ovíjivý "Serotina"/lat. Lonicera peryclimenum "Serotina"/
Opadavá popínavá rostlina. Dorůstá do délky/výšky 5 metrů. Květy jsou žluto-bílo-červené a vykvétají v červnu a červenci. Plodem je tmavě červená bobule, která je jedovatá. Listy jsou zelené. K popínání potřebuje oporu. Patří k nenáročným rostlinám, ale má raději vlhčí a propustné půdy. Preferuje slunná stanoviště, ale dobře se mu daří i v polostínu. Řez lze provádět na jaře. Je mrazuvzdorný.

Velikost 50-60cm - 175Kč